11 procent chytrých telefonů na světě je „kriticky zranitelných“

Výzkumný tým Check Point Research odhalil kritickou zranitelnost v čipech UNISOC, které pro mobilní telefony vyrábí stejnojmenná čínská polovodičová společnost se sídlem v Šanghaji. Její čipové sady používá 11 procent chytrých telefonů na světě. Hackeři by podle výzkumníků mohli zranitelnost zneužít například k zablokování komunikace.
Výzkumný tým Check Point Research odhalil kritickou zranitelnost v čipech UNISOC, které pro mobilní telefony vyrábí stejnojmenná čínská polovodičová společnost se sídlem v Šanghaji. Ilustrační foto: Check Point Software Technologies

Zranitelnost byla označena jako kritická se závažností 9,4 z 10 a nachází se ve firmwaru modemu, tedy nikoliv v samotném operačním systému Android, uvedla v tiskové zprávě společnost Check Point Software Technologies, která se řadí k předním světovým poskytovatelům kyberbezpečnostních řešení.

Výzkumný tým společnosti Check Point odhalil zranitelnost pomocí reverzního inženýrství. „Zranitelnost by bylo možné zneužít k narušení komunikace. Hackeři nebo vojenské jednotky by mohli například znemožnit komunikaci v určitém místě,“ uvedla firma a tím, že zranitelnost ve firmwaru modemu se týká čipových sad UNISOC 4G a 5G.

PSALI JSME:
Telefon jako platební terminál? Ano, ale zatím jen pro mobily s Androidem

Společnost Check Point uvedla, že o zranitelnosti informovala čínskou firmu UNISOC už letos v květnu, s tím, že zranitelnost byla označena jako kritická s hodnocením 9,4 z 10. UNISOC vydal záplatu s označením CVE-2022-20210. Google uvedl, že opravu zveřejní v nadcházejícím bezpečnostním bulletinu.

„Jsme první, kdo pomocí reverzního inženýrství analyzoval zranitelnosti modemů UNISOC. Našli jsme zranitelnost, která ohrožuje 11 procent chytrých telefonů na světě a která se týká firmwaru modemu, nikoli samotného operačního systému Android. Uživatelé by každopádně měli vždy aktualizovat svůj operační systém,“ informoval Petr Kadrmas ze společnosti Check Point Software Technologies.

PSALI JSME:
Máte v mobilu nějakou finanční aplikaci? Buďte ve střehu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Sony spustí blockchain Web3

Největší výrobce her a elektroniky společnost Sony oznámila, že ve spolupráci se společností Startale Labs spouští vlastní blockchain.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB