11 procent chytrých telefonů na světě je „kriticky zranitelných“

Výzkumný tým Check Point Research odhalil kritickou zranitelnost v čipech UNISOC, které pro mobilní telefony vyrábí stejnojmenná čínská polovodičová společnost se sídlem v Šanghaji. Její čipové sady používá 11 procent chytrých telefonů na světě. Hackeři by podle výzkumníků mohli zranitelnost zneužít například k zablokování komunikace.
Výzkumný tým Check Point Research odhalil kritickou zranitelnost v čipech UNISOC, které pro mobilní telefony vyrábí stejnojmenná čínská polovodičová společnost se sídlem v Šanghaji. Ilustrační foto: Check Point Software Technologies

Zranitelnost byla označena jako kritická se závažností 9,4 z 10 a nachází se ve firmwaru modemu, tedy nikoliv v samotném operačním systému Android, uvedla v tiskové zprávě společnost Check Point Software Technologies, která se řadí k předním světovým poskytovatelům kyberbezpečnostních řešení.

Výzkumný tým společnosti Check Point odhalil zranitelnost pomocí reverzního inženýrství. „Zranitelnost by bylo možné zneužít k narušení komunikace. Hackeři nebo vojenské jednotky by mohli například znemožnit komunikaci v určitém místě,“ uvedla firma a tím, že zranitelnost ve firmwaru modemu se týká čipových sad UNISOC 4G a 5G.

PSALI JSME:
Telefon jako platební terminál? Ano, ale zatím jen pro mobily s Androidem

Společnost Check Point uvedla, že o zranitelnosti informovala čínskou firmu UNISOC už letos v květnu, s tím, že zranitelnost byla označena jako kritická s hodnocením 9,4 z 10. UNISOC vydal záplatu s označením CVE-2022-20210. Google uvedl, že opravu zveřejní v nadcházejícím bezpečnostním bulletinu.

„Jsme první, kdo pomocí reverzního inženýrství analyzoval zranitelnosti modemů UNISOC. Našli jsme zranitelnost, která ohrožuje 11 procent chytrých telefonů na světě a která se týká firmwaru modemu, nikoli samotného operačního systému Android. Uživatelé by každopádně měli vždy aktualizovat svůj operační systém,“ informoval Petr Kadrmas ze společnosti Check Point Software Technologies.

PSALI JSME:
Máte v mobilu nějakou finanční aplikaci? Buďte ve střehu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rezervu ani na měsíc nemají dvě pětiny tuzemských domácností

Průzkum
Utáhnout extrémní zdražování a připravit se na astronomické účty za energie druhou prací se snaží 23 procent Čechů a další čtvrtina o tom uvažuje. Každý čtvrtý pak šetří na jídle v restauracích a na kultuře, dalších 35 procent k tomu plánuje přistoupit. Celkově polovina lidí u nás už škrtí své výdaje. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Broker Consulting mezi 1022 respondenty.