25 let energetických systémů z Brna

Specialista na energetické systémy Schwank oslavil koncem září 2022 své 25. výročí. Brněnská firma, založená jako dvanáctá zahraniční dceřiná společnost stejnojmenné německé mateřské společnosti, se vyprofilovala z dodavatele účinných topných systémů na poskytovatele komplexních služeb v oblasti topení, chlazení a vzduchotechniky a je nespornou jedničkou na trhu v České republice.
Specialista na energetické systémy Schwank oslavil koncem září 2022 své 25. výročí. Ilustrační foto: Schwank

První obchodní vztahy mezi bývalým Československem a společností Schwank navázala sesterská společnost Schwank GesmbH ve Vídni v letech 1972 až 1996 až do následujícího roku 1997, kdy byla v České republice založena pobočka Schwank CZ. Vedle topných systémů jsou středem zájmu firmy i systémy chlazení a větrání. V České republice byly výrobky Schwank instalovány ve stovkách budov.

„Nedávný vývoj však dokazuje, že úspěšný příběh firmy Schwank v Česku ještě zdaleka nekončí a naopak díky aktuální situaci budeme čelit zajímavým výzvám,“ uvedl Aleš Fukar, jednatel Schwank CZ.

„Těžíme z výzkumu a vývoje naší mateřské společnosti v Německu. To znamená, že v dohledné době budeme moci nabízet zařízení na vodíkový pohon, a tím myslím již na přelomu tohoto roku. Kromě toho jsme do našeho programu zařadili také solární produkty a tepelná čerpadla, které ideálně doplňují naše systémy vytápění a chlazení budov. Díky tomu maximálně využíváme obnovitelné zdroje energie šetrné k životnímu prostředí a současně energeticky co nejúspornější,“ dodal Fukar.

Schwank je jednou z nejvýznamnějších prémiových značek v oblasti průmyslového vytápění a klimatizačních systémů. Skupina Schwank se sídlem v Kolíně nad Rýnem v Německu distribuuje inovativní produkty pro vytápění a chlazení budov ve více než 40 zemích a je světovým lídrem na trhu v oblasti plynových infrazářičů. Hlavním předmětem podnikání je energeticky úsporné vytápění a chlazení průmyslových budov.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Skupina Erste Group oslavila 25 let od vstupu na burzu

Vstup Erste na burzu (IPO) proběhl formou kotace na Vídeňské burze cenných papírů před 25 lety, dne 4. prosince 1997. Prostředky získané vstupem na burzu v roce 1997 a následnými nabídkami akcií pomohl skupině Erste …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB