5 nejlepších evropských lázeňských oáz

Malou podzimní zastávkou v jednom z pěti vyhlášených lázeňských destinací v Evropě se trefíte do černého. Načerpáte síly, objevíte nevšední architektonické skvosty a přijedete jako znovuzrození.
Okolí Balatonu je bohaté na zdroje termálních vod. Mezi návštěvní hity patří jezero Hevíz, jehož léčivé účinky objevili Římané před více než 2000 lety. Reprofoto: Hévízi Turisztikai

Vychutnat si knihu v termálech, zažít pravou arabskou atmosféru, nechat se oslnit Gaudího architekturou, odpočinout si na břehu Dunaje mezi procedurami, nebo na vlastní kůži zažít léčivou sílu, jež byla objevena starými Římany? Není problém…

Barcelona: Gaudího perla léčí a relaxuje

Arabské lázně Aire de Barcelona. Ilustrační reprofoto: barcelona-metropolitan.com

Barcelona není jen volbou pro náruživé fanoušky sportu, kteří v katalánském klubu touží shlédnout Messiho, ani pro milovníky Gaudího stavebního pokladu – nedostavěné Sagrady Familia. Na každém kroku na vás totiž čeká relax a klid.

Arabské lázně Aire de Barcelona na vás dýchnout pravou orientální atmosférou a přenesou váš zpět do historie. Nabízejí bazény různých teplot, turecké lázně hammam (horká vodní lázeň zaměřenou na duševní a hlavně tělesnou očistu – masáže, drhnutí a peeling staré kůže), aromaterapii, léčebné sprchy a masáže.

Toužíte-li mít město jako na dlani, nezapomeňte navštívit lázně v Hotelu Arts. Jeho 43. patro vás očaruje nejen výhledem z venkovní terasy na pobřeží Středozemního moře, ale i bazény s léčivou vodou, saunami, parními lázněmi a unikátní péčí o vaše tělo.

Léčivou energii hledejte i v hotelu ABaC, místní lázně zahrnují jacuzzi s podvodními lehátky, studený bazén, parní lázně hammam, kavárny, tatami a vyhřívané lehátka.

PSALI JSME:
Západní Čechy: Lázeňské království

Budapešť: Úchvatný parlament a gulášek

Danubius Health Spa. Ilustrační reprofoto: danubiushotels.com

Lidé jezdí do Maďarska nejen za gurmánským zážitkem, rodinnou letní dovolenou, ale i za odpočinkem. Uherská země v sychravém počasí láká zejména na honosné lázeňské komplexy nabité léčivými procedurami, bazény či parními lázněmi. A na své si přijdou i obdivovatelé architektury a procházek podél nekonečného břehu Dunaje.

V Budapešti narazíte až na padesát lázeňských komplexů, wellness center, bazénů a koupališť. Historie nejstarších z nich sahá až do 16. století. K nejvyhledávanějším místům patří léčebné lázně Lukács, Széchenyi (nejrozsáhlejší léčebné lázně v Evropě) nebo Danubius Health Spa.

Milovníci dějin by neměli vynechat návštěvu architektonických fenoménů – lázní Gellért a Király. Lázně nabízejí venkovní bazény, parní komory, solné koupele, sauny, tradiční i podvodní masáže. A kdo chce spojit noční koupání s večerní světelnou párty s dobrou hudbou, ať zavíta do areálu Rudas, oblíbeného místa omladiny. Rodiny si zase libují v komplexu Dagály nebo vodním parku Patatinus na Markétině ostrově.

Hevíz: Tajemství ukryté v leknínech

Lázně na jezeře Hevíz. Reprofoto: Hévízi Turisztikai

Okolí Balatonu je bohaté na zdroje termálních vod. Mnoha vřídla dokonce podnítila vznik celých měst, jako jsou Eger, Hevíz, Sárvár či Zalakaros. Mezi návštěvní hity patří jezero Hevíz, jehož léčivé účinky objevili Římané před více než 2000 lety.

„Lázeňská kultura a vznik jedinečného místa jsou spojovány s hrabětem György Festetics, který v roce 1795 začal s výstavbou místního areálu. Mezi naše speciality patří léčba revmatických a artritidních obtíží, periferního nervového systému, zaměřujeme se i na gynekologické obtíže, poruchy endokrinního systému či kožní choroby. Naše centrum je vhodné i k rehabilitacím po úrazech pohybového ústrojí,“ uvádí kléčebné přínosy termální vody Krisztina Csorjová, marketingová manažerka lázní Hevíz.

PSALI JSME:
České lázeňství šlape, i přesto lamentuje

Vídeň: Nositel evropského lázeňského Oskara

Therme Wien. Ilustrační reprofoto: thermeeien.at

Jižní okraj Vídně ukrývá termální poklad s léčivou sirnou vodou – lázně Therme Wien. Jsou největšími a nejmodernějšími městskými lázněmi v Evropě a v roce 2012 za svou jedinečnou a komplexní péčí navíc získaly ocenění EWA Marketing Award. Ocenění je považováno za evropského lázeňského Oskara.

Areál je rozdělen na několik stanovišť (Kámen krásy, klidu, zážitků a fitness), mezi nimiž se nacházejí dvě budovy s vnitřními a vnějšími bazény, teplými lavicemi a lehátky. A tím výčet atrakcí rozhodně nekončí. Regenerovat tělo a obnovit duševní rovnováhu vám pomohou vodní lůžka, romantický jeskynní bazén, odpočívárna s krbem či s poslechem předčítaných knih, kino, nebo dokonce největší lázeňská knihovna Rakouska.

Nezapomněli ale ani na děti. Na nejmenší čekají skluzavky, kanál s divokou vodou, skokanské věže, park pro vodní hry či karaoke scéna.

Johannesbad Bad Füssing: Bavorská lázeňská chlouba

Johannesbad Bad Füssing. Ilustrační reprofoto: johannesbad-hotels.com

Absolutní evropskou špičku mezi termálními lázněmi naleznete v Dolním Bavorsku na hranici s Horním Rakouskem. Vyhlášená destinace se nachází jen zhruba 90 kilometrů od česko-bavorského hraničního přechodu Strážný-Philippsreut. A Češi již kouzlo německé vlajkové lodi mezi lázněmi objevili. Za posledních pět let se počet českých návštěvníků zvýšil až o 500 procent.

V lázeňském komplexu Johannesbad Bad Füssing na vás čekají 4500 m² vodních ploch a 60 tisíc m² ploch k odpočinku. Dokonalý relax vám zajistí hned 13 termálních bazénů, nespočet podvodních masážních trysek, perličkové koupele nebo kanál s proudící vodou. Teplota v bazénech se pohybuje mezi 27 až 39 stupňů Celsia.

Léčivou silou je sirná termální voda z vlastního pramene tryskající z hloubky okolo tisíce metrů. Pobyt vám jistě zpříjemní saunový či wellness svět, dále fitness nebo terapeutické centrum.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

Polovina letních zájezdů je už vyprodaná

Češi se opět ve velkém vrátili k nakupování letních dovolených s mnohaměsíčním předstihem. Zájem o takzvané First Minute zájezdy u cestovních kanceláří meziročně vzrostl o patnáct až dvacet procent. Až polovina …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru