91 % majitelů tepelných čerpadel by doporučilo tento zdroj tepla dále, necháte se inspirovat?

Podle průzkumů prováděného ve spolupráci s německým ministerstvem životního prostředí by 91 % majitelů tepelných čerpadel doporučilo tento zdroj tepla ostatním majitelům nemovitostí. V Německu přitom už dnes najdete tepelné čerpadlo, které je nejvíce užívaným obnovitelným zdrojem energie, u zhruba každé třetí nemovitosti.
Tepelné čerpadlo. Foto: Archív

Průzkum zahrnoval majitele všech typů tepelných čerpadel s rozdílnými požadavky na objem tepla či teplé vody. Tepelná čerpadla si tak udržují svoji popularitu v zemi s velmi ambiciózními plány v oblasti přechodu na obnovitelné zdroje energie.

Pokud se ptáte, proč jsou mezi německými domácnostmi tepelná čerpadla tak oblíbená, když země jako celek spoléhá spíše na energie z větrných a solárních elektráren, tak vězte, že důvodů je hned několik a postupně si jich začínají všímat i jednotlivé spolkové země, které chtějí tepelná čerpadla využívat více než doposud.

Hlavní výhody tepelných čerpadel

Stabilní dodávky tepla a teplé vody bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky.
Schopnost vyrábět teplo levně a na regionální úrovni bez masivních dotací z veřejných rozpočtů.
Jednoduchá instalace.
Dlouhá životnost.

Proč jsou tyto výhody důležité na regionální a celonárodní úrovni, lze demonstrovat těmito příklady:

  • Náklady na udržení bezpečnosti v distribuční síti v Německu šplhají na nová maxima. Jen v prvních třech měsících tohoto roku vydalo Německo na bezpečnost distribuční sítě 0,5 miliard eur, přičemž za celý loňský rok to bylo 1,1 miliardy. V Německu se čím dál více diskutuje o tom, že nestabilní dodávky energie z větrných a solárních elektráren si vybírají příliš vysokou daň právě v podobě rostoucích nákladů na udržení bezpečnosti distribuční sítě.
  • V době, kdy větrné a solární elektrárny fungují na plný výkon, elektrárny vyrábějící elektřinu z konvenčních zdrojů musí omezovat svůj provoz. Neschopnost odebrat elektrickou energii pak hradí německý daňový poplatník v podobě kompenzací.
  • Švýcarsko se v zimních měsících potýká s nedostatečným napětím v síti z důvodu nízkého výkonu místních vodních elektráren a snížených dodávek energií z Německa.
  • V Rakousku výrazně rostou ceny elektrické energie z důvodu zvýšených cen dovozu z Německa.
  • Ve Španělsku vedlo zvýšení cen elektrické energie z důvodu masivní podpory solárních elektráren k tomu, že v této zemi má cca 10 % domácností vážné problémy spojené s účty za elektřinu.

Tepelná čerpadla prokazují svoji spolehlivost od 80. let minulého století, kdy došlo k jejich prvnímu masivnímu rozšíření z důvodu skokového nárůstu cen fosilních paliv. Pokud tedy hledáte nový zdroj tepla pro vaši nemovitost, inspirujte se pozitivními zkušenostmi současných majitelů. Požádejte ještě dnes zástupce společnosti IVT Čerpadla s.r.o. o rámcovou nabídku a kalkulaci úspor díky tepelným čerpadlům.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jaká bude ochrana podnikání v souvislosti s koronavirem?

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) včera oficiálním dopisem vyzvala předsedu vlády České republiky, ministra zdravotnictví, ministra průmyslu a obchodu a ministryni práce a sociálních …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Čeští chtějí potvrzovat platby otiskem prstu

Průzkum
Podle platební společnosti Visa se zvyšuje zájem českých držitelů karet o biometrické potvrzování plateb, například ověřením otisku prstu. Vyplývá to z regionálního průzkumu, který Visa loni na podzim zrealizovala v České republice, Maďarsku a na Slovensku. Do on-line průzkumu ke studii studie Central Europe biometrics survey se zapojilo se 1000 dospělých držitelů karet z České republiky, Maďarska a Slovenska.

Z Česka bude brzy holina

Budou-li lesy umírat dál takovým tempem, jako poslední dva roky, tak se až na výjimky z Česka stane holina. A to se …
Rolovat nahoru