AAA AUTO půjčilo desítky aut charitám pro převoz ukrajinských rodin do bezpečí

Společnost AURES Holdings se napříč všemi šesti zeměmi, ve kterých působí se značkami AAA AUTO, Mototechna a Driverama připojila k rozsáhlé pomoci lidem z Ukrajiny.
Osobně se do pomoci ukrajinským běžencům zapojují i zaměstnanci, kteří převezli již na dvě stě uprchlíků a pomáhají i v logistice. Ilustrační foto: AAA AUTO

Na účet humanitárních organizací poslala se svými zaměstnanci již téměř čtyři miliony korun, připravuje ubytování ve volných ubytovacích prostorách na svých českých i slovenských pobočkách, na ukrajinské hranice odeslala už téměř tři tisíce autolékárniček z vykoupených vozů, půjčuje neziskovým organizacím automobily pro převoz uprchlíků do bezpečí. Osobně se do pomoci zapojují i zaměstnanci, kteří převezli již na dvě stě uprchlíků a pomáhají i v logistice.

„Jsem pyšná na své kolegy, kteří se hned první den války na Ukrajině zapojili do pomoci a i po více než třech týdnech stále vymýšlí nové způsoby, jak by osobně nebo v rámci celé naší skupiny mohli pomoci. Humanitárním organizacím jsme vyčlenili téměř čtyři miliony korun, lékárničky ze všech vykoupených vozů vozíme na ukrajinské hranice nebo v Praze Ukrajinské iniciativě v České republice. Dáváme do kupy ubytování v rámci našich poboček v České republice a na Slovensku, které poskytneme ukrajinským rodinám nejen našich zaměstnanců. Jako první bude příští týden připravené ubytování v Kladně, které jsme již nabídli městu k dispozici pro uprchlíky. Na dvě desítky automobilů jsme již půjčili organizacím, které pomáhají uprchlíkům. Aktivně v terénu pomáhá na padesát dobrovolníků a stále přibývají. Z hranic jsme převezli již na dvě stě osob, třicetkrát jsme vyrazili s dodávkami a humanitární pomocí na Ukrajinu. Té pomoci je hodně a bude potřeba i v dlouhodobém horizontu,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna a Driverama.

AURES Holdings odeslalo již na tři tisíce autolékárniček z vykoupených automobilů na všech téměř šedesáti pobočkách v šesti zemích. Na Slovensko-ukrajinské hranice poslalo vůz se 30 tisíci roušek a další materiální pomoc. Skupina zároveň zapůjčila již několik osobních a vícemístných automobilů nebo dodávek dobrovolníkům i dobročinným organizacím, které pomáhají na různých místech, jako Romodrom a STK Brno na Moravě, Sdružení POMOC v jihočeském kraji, nebo ÚAMK SR, které využilo automobily hlavně pro převoz rodin z Ukrajiny na okraj Bratislavy, kde prezident klubu Juraj Smrečan poskytl maminkám a dětem hotel, který provozuje.

Do pomoci Ukrajině se zapojují i zaměstnanci osobně. „Mezi prvními byli kolegové z Polska a Slovenska, kde je podpora Ukrajiny velmi intenzivní i s ohledem na sousedské vztahy. Mezi kolegy jsou i tací, kteří ve volném čase osobně jezdí až na Ukrajinu, aby pomohli se zásobováním. Materiální pomoci je obecně stále hodně, ale často chybí právě řidiči nebo automobily, které my, jakožto největší prodejce automobilů ve střední Evropě, můžeme nabídnout,“ upozornila Topolová.

Jedním ze zaměstnanců AAA AUTO, který se pustil do pomoci, je CRM koordinátor Vladislav Jahoda: „Po týdnu od začátku války jsem vyrazil na pražské náměstí I. P. Pavlova, kde je Dům etnických menšin, se kterým Áčka navázala spolupráci ohledně lékárniček. Tam jsem zjistil, že pomoc určitě potřebují, ale že jim zároveň chybí řidiči, kteří by ten materiál dovezli na místo určení, protože ti stávající už jsou unavení a potřebují vystřídat. No a tak se ze mě během chvíle vlastně stal řidič, který za pár hodin vyrážel na ukrajinskou hranici s plnou dodávkou.“ I přes to, že celá 1 600 km dlouhá cesta zabrala Vladislavovi Jahodovi tři dny, už se na ni vydal dvakrát. Cestu absolvovali již i další jeho kolegové.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB