Akcionáři O2 schválili výnos 21 korun na akcii

Vzhledem k tomu, že se nemohla konat standardní valná hromada, akcionáři společnosti O2 CR rozhodovali distanční metodou, tzv. per rollam. Hlasování probíhalo od 11. května do 17. června. Všechny body navržené na valnou hromadu byly tímto hlasováním schváleny.
Akcionáři O2 schválili výnos 21 korun na akcii. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Akcionáři odsouhlasili účetní závěrku za rok 2019, rozdělení zisku za loňský rok, distribuci emisního ážia, auditora, odkup vlastních akcií i odměňování vedení společnosti. Vzhledem k tomu, že majoritní vlastník, společnosti PPF Group, ovládá 81 % všech akcií, se schválením navržených bodů dalo čekat.

Akcionáři schválili dividendu ze zisku minulého roku ve výši 17 korun na akcii (hrubý výnos 7,9 %). Protože se nemohla konat řádná valná hromada, rozhodlo představenstvo O2 CR o výplatě zálohy na tuto dividendu v její 100 % výši. Akcie se obchodují již bez této zálohy/dividendy a ta je již vyplácena.

PSALI JSME:
Jak je to letos s dividendami?

Hlasováním per rollam bylo také rozhodnuto o vyplacení emisního ážia ve výši čtyři koruny na akcii (hrubý výnos 1,9 %). Akcie se již obchodují bez práva na jeho výplatu. Ta začne v pondělí 22. června. Celková výplata (dividenda + emisní ážio) tedy činí 21 korun, což znamená vysoký hrubý výnos 9,8 % na jednu akcii.

Akcionáři potvrdili také odkup vlastních akcií. Stávající program končí 8. prosince letošního roku. O2 CR může nakoupit ještě cca procento svých akcií. Nový program na odkup vlastních akcií začne letos 9. prosince a operátor může nakoupit až deset procent vlastních akcií v hodnotě od 10 do 297 korun v maximálním objemu pět a půl miliardy korun.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akcie O2 od převzetí skupinou PPF spíše zaostávají za očekáváním

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Největší evropskou firmou se stal Novo Nordisk

Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk se v pátek stala největší evropskou firmou podle tržní hodnoty. Její tržní hodnota v úvodu pítečního burzovního obchodování přesáhla úroveň v přepočtu 9 350 miliard …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB