Akciové trhy: Do nového čtvrtletí růstem

Názor
Na trzích v pondělí rezonovalo rozhodnutí organizace OPEC+ o snížení denní těžby o více než jeden milion barelů ropy. Jak na to budou reagovat centrální banky? Dopad na akciové trhy byl v pondělí negativní. Výjimkou byly energetické společnosti, které rostly.
Nejlépe si v pondělí na pražské burze vedla Komerční banka, posilovala šestým dnem v řadě. Ilustrační foto: Komerční banka

Pražská burza zahájila seanci po víkendu v novém čtvrtletí výše. Prakticky všechny společnosti rostly. Ale to se během dne změnilo a intradenní zisky se tenčily. Hlavní index PX (+0,18 %, 1 354,85 b.) nakonec mírně vzrostl. Volatilita byly docela vysoká, když byl interval obchodování -0,3 až +0,44 procenta.

Pondělek byl chudý na podstatnější kurzotvorné zprávy. Nejlépe si vedla Komerční banka (+1,67 %, 729,50 Kč), posilovala šestým dnem v řadě. ČEZ (+0,48 %, 1 056 Kč) pokračuje v růstu a vyhlíží hranici 1 100 korun.

Pojišťovna VIG (+0,43 %, 584,50 Kč) pokračovala v růstu z minulého týdne. Kofole (+0,42 %, 240 Kč) se téměř podařilo vymazat oslabení minulého týdne. A do klubu „zelených“ se těsně vešla také Erste (+0,04 %, 719,10 Kč). Colt CZ (0 %, 582 Kč) skončil beze změny. Oslabily Moneta (-1,95 %, 85,30 Kč) a Philip Morris ČR (-0,45 %, 17 540 Kč).

Americký index S&P500 otevřel pondělní obchodování o +0,2 procenta silnější a dále roste. Evropský index STOXX Europe 600 byl v pondělí krátce před koncem obchodního dne lehce silnější (+0,09 %), když samotný závěr ovlivnil růst S&P500.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Březen byl na pražské burze slabší, od začátku roku ale stále slušný zisk

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Květen nebyl pro akcie v Praze a Evropě příznivý

„Sell in May and go away“ („Prodej v květnu a odejdi“ – pozn. red.). Tolik jedna z klasických investorských pouček. Měsíc květen je pro pražskou burzu (PX index) i evropské akcie (STOXX Europe 600 Index), po březnu, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB