Akciové trhy klesají, Praha jen mírně korigovala

Názor
Hlavní index pražské burzy PX (-0,17 %, 1 356,73 b.) v úterý oslabil. Vzhledem k tomu, že většina evropských burz klesá i o více než procento, jde pouze o mírnou korekci. Aktivita byla opět prázdninová. Celkový zobchodovaný objem byl ve srovnání s dlouhodobým průměrem ani ne třetinový.
Hlavní index pražské burzy PX v úterý oslabil. Ilustrační foto: Aktron, CC BY-SA 3.0, http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/, via Wikimedia Commons

Nejvíce v úterý posílila cena akcií ČEZu (+0,73 %, 963 Kč). A dovolím si ještě jedno objemové srovnání, tvořil jen asi 20 procent svého průměru. Podařilo se přidat také Komerční bance (+0,21 %, 712,50 Kč) a mírně také Erste (+0,07 %, 810 Kč). Z rostoucích společností to bylo vše.

Moneta (-1,14 %, 86,50 Kč) přerušila sedmnáct dnů dlouhou sérii bez poklesu a stala se nejslabším titulem dne. Pojišťovna VIG (-1,10 %, 582,50 Kč) opět oslabila, pošesté v řadě. Philip Morris ČR (-0,58 %, 17 180 CZK Kč) lehce korigoval pondělní růst. Kofola (-0,37 %, 273 CZK) klesla poprvé po desíti obchodních dnech. Necelé dvě desetinky procenta ztratil také Colt CZ (-0,18 %, 562 Kč).

Americký index S&P500 zahájil po pondělním růstu úterní obchodování slabší o 0,4 procenta a dále klesal k -1 procentu. Důvodem mohly být lepší než očekávané maloobchodní tržby. To může znamenat inflační tlaky a spekuluje se o setrvání hlavní úrokové sazby Fedu (centrální banka USA, pozn. red.) delší dobu beze změny.

Evropský index STOXX Europe 600 do oběda klesal. Následně hodnota indexu rostla, nicméně slabší zahájení amerických trhů poslalo hodnotu opět dolů. Krátce před koncem obchodování byl index slabší o 1,1 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Maloobchodní tržby v USA v červenci rostly ve všech oblastech slušným tempem

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB