Akciové trhy: Praha daleko za ostatními evropskými burzami

Názor
Hlavní index pražské burzy PX (-0,01 %, 1 350,59 b.) na rozdíl od naprosté většiny evropských i okolních burz v pondělí předvedlrozpačitý výkon. Hodnota indexu několikrát změnila kladné a záporné pásmo, aby na konci dne uzavřela prakticky beze změny.
Hlavní index pražské burzy PX na rozdíl od naprosté většiny evropských i okolních burz v pondělí předvedl rozpačitý výkon. Ilustrační foto: PSE

Začátek týdne se nesl v trendu prázdninového obchodování s velmi slabou likviditou, která byla jen necelou čtvrtinu dlouhodobého průměru.

Erste Group (+0,88 %, 803 Kč), Philip Morris ČR (+0,81 %, 17 400 Kč) a ČEZ (+0,11 %, 947 Kč) jako jediné tituly v pondělí rostly.  Zejména ČEZ ale i banky mohl pozitivně ovlivnit další komentář ministra financí o pravděpodobném zrušení daně z mimořádných zisků.

Naopak nejvíce tížila pražský index Moneta (-1,16 %, 85 Kč). Kofola (-1,13 %, 263 Kč) klesla poprvé po pěti dnech. I zbytek finančních domů klesl, VIG (-0,41 %, 603 Kč) a Komerční banka (-0,07 %, 710,50 Kč). Mezi propadlíky se zařadil i Colt CZ (-0,54 %, 555 Kč).

Americký index S&P500 otevřel týden silnější o půl procenta. Evropský index STOXX Europe 600 zahájil nový týden silnější, následně došlo k mírné korekci, aby opět rostl. Krátce před koncem obchodování byl na denních maximech výše o 0,9 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Praha téměř beze změny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Blíží se USA do nemovitostní krize?

Po delší odmlce se znovu vynořují důkazy o možné krizi v sektoru amerických nemovitostí. Otřesy na tomto trhu negativně ovlivňují tamní finanční domy, které drží velké množství dluhů směrem k developerům a majitelům …

Akciový trh ignoruje realitu (1.)

V posledních několika měsících se akciové trhy utrhly ze řetězů vidinou nižších úrokových sazeb, silnější ekonomické aktivity, nízké inflace a také díky proliferaci umělé inteligence. Vytvořil se tak „dokonalý mix“, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.