Akciové trhy: Praha zavřela dříve a zachránila si tak růst

Názor
Hlavní index pražské burzy PX (+0,44 %, 1 351,06 b.) ve čtvrtek rostl. V druhé polovině dne sice část svých zisků odepsal, ale nakonec byl silnější o 0,44 procenta. Žádný z titulů neoslabil. Všechny rostly, jen Philip Morris ČR (0 %, 17 360 Kč) skončil beze změny.
Hlavní index pražské burzy ve čtvrtek rostl. Žádný z titulů neoslabil. Ilustrační foto: Aktron, CC BY-SA 3.0, http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/, via Wikimedia Commons

Nejvíce vzrostla cena akcií Kofoly (+0,76 %, 266 Kč). Roste prakticky celý týden. Posílily všechny finanční domy: Moneta (+0,71 %, 85,50 Kč), Erste (+0,48 %, 798,90 Kč), VIG (+0,42 %, 601,50 Kč) a Komerční banka (+0,21 %, 706,50 Kč).

Posílil také Colt CZ (+0,72 %, 560 Kč). Podstatně oproti předchozím dnům narostl objem na ČEZu (+0,53 %, 956 Kč), a skoro dosáhl dlouhodobého průměru. Jen ve čtvrtek tvořil ČEZ téměř tři čtvrtiny celé burzy.

Americký index S&P500 zahájil obchodování růstem o 0,3 procenta, ale následně se hodnota indexu vrátila zpět k nule. Pravděpodobně se čeká na páteční poselství šéfa Fedu J. Powella.

Pozitivní vliv zejména při otevření měly kvartální výsledky technologického giganta, společnosti NVIDIA, které byly oznámeny ve středu po zavření trhu. Dopadly nad očekávání dobře, násobně rostly v meziročním srovnání a vysoce pokořily konsensus analytiků. Velmi silný je i výhled na další kvartál.

Evropský index STOXX Europe 600 vystřelil hned při otevření o jedno procento. Následně ale jen klesal až do mírného záporu. Konec byl pozitivně ovlivněn silnějším otevřením v USA, ale tento efekt netrval dlouho a index krátce před koncem seance byl slabší o 0,2 procenta. A vypadá to na první negativní den v tomto týdnu.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akciové trhy: Většina evropských a zámořských burz rostla, Praha ale klesla

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Všechny oči se upírají na společnost Nvidia

Pro náladu na akciových trzích nejspíš v tomto okamžiku nejsou důležitější hospodářské výsledky než tržby společnosti Nvidia za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2024 končící 31. lednem 2024. Ty byly zveřejněny ve …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).