Akciové trhy: Pražská burza oslabila v samotném závěru obchodování

Středeční makro nabídlo kromě finálních indexů PMI v Evropě, které jsou o desetinu nižší ve srovnání s předběžným odhadem, zejména ADP report z amerického trhu práce. Podobně jako úterní JOLTS i středeční ADP ukázal nižší počet nových pracovních míst jak vůči předchozímu měsíci, tak i ve srovnání s odhady trhu.
Pražská burza ve středu oslabila v samotném závěru obchodování. Ilustrační foto: PSE

Ukazuje to na ochlazování trhu práce v USA. Uvidíme, jestli to potvrdí také páteční data. Ve čtvrtek se dozvíme výsledek rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) o měnové politice. My čekáme snížení o 25 bazických bodů.

Index S&P500 ve středu otevíral obchodování výše o 0,2 procenta. Pozitivně mohla být vnímána data z trhu práce (viz výše, pozn. aut.). Ochlazující trh práce může pro Fed, americkou centrální banku, být indikací snižování sazeb.

Evropský STOXX Europe 600 ve středu jen rostl. Mírná korekce přišla na konci obchodování, ale přesto s přehledem vymazal úterní pokles (-0,54 %) a je opět velmi blízko historickému rekordu (524,71 b.). Krátce před koncem středečního obchodování bylo výše o 0,7 procenta (520,47 b.).

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

Po dvou poklesech ze začátku týdne se index PX (-0,23 %, 1 533,89 b.) téměř celý den obchodoval v plusu. Nicméně v samotném závěru obchodování jeho hodnota spadla, a nakonec uzavřel o asi dvě desetiny procenta slabší. To bylo v kontrastu s mnoha evropskými indexy, které posilovaly o téměř procento.

ČEZ (+0,16 %, 947,50 Kč) a Komerční banka (+0,26 %, 757 Kč) se ve středu staly nejúspěšnějšími emisemi. A jedinými, kdo ve středu rostl. ČEZ a KB posílily po dvou dnech poklesu. Žádné jiné společnosti se ve středu vzrůst nepodařilo.

Colt CZ (-0,59 %, 674 Kč), VIG (-0,55 %, 726 Kč) a Moneta (-0,91 %, 97,50 Kč) beze zpráv oslabily. Ke konci obchodování poklesla také Erste Group (-0,32 %, 1 098 Kč) a Kofola (-0,34 %, 295 Kč).

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB