Akciové trhy v plusu, při podpoře z technologického sektoru

Názor
Tento týden se na pražské burze pravidelně střídají negativní a pozitivní seance. Ve čtvrtek index PX rostl (+0,87 %, 1 388,55 b.). Většina společností obchodovaných na BCPP posílila.
Americký index S&P500 otevřel silným růstem o téměř jedno procento. Důvodem je pravděpodobně podpora technologického sektoru. Ilustrační foto: Depositphotos.com

ČEZ se opět dostal nad hranici tisíc korun, když vzrostl o 2,40 procenta (1 023 Kč). Velice slušný výkon předvedla pojišťovna VIG (+1,69 %, 603 Kč). Ve středu po závěru trhu nečekaně zveřejnila vybrané provozní ukazatele za minulý rok, které překonaly odhady. Téměř procento přidala ještě Komerční banka (+0,89 %, 740,50 Kč) a lehce posílila Moneta (+0,12 %, 84,40 Kč).

Pokles ceny akcií zaznamenaly Philip Morris ČR (-0,69 %, 17 320 Kč), Kofola (-0,40 %, 247 Kč) a mírně zaostala Erste (-0,05 %, 821,60 Kč).

Americký index S&P500 otevřel silným růstem o téměř jedno procento. Důvodem je pravděpodobně podpora technologického sektoru. Nvidia reportovala výsledky nad očekáváním a investory potěšil zejména výhled na další čtvrtletí.

Evropský index STOXX Europe 600 se obchodoval v úzkém intervalu. Pozitivně byl také ovlivněn silným otevřením v USA. Krátce před koncem obchodování byl silnější o 0,4 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Jak se vyvíjí výsledková sezóna společností z indexu S&P 500?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Blíží se USA do nemovitostní krize?

Po delší odmlce se znovu vynořují důkazy o možné krizi v sektoru amerických nemovitostí. Otřesy na tomto trhu negativně ovlivňují tamní finanční domy, které drží velké množství dluhů směrem k developerům a majitelům …

Akciový trh ignoruje realitu (1.)

V posledních několika měsících se akciové trhy utrhly ze řetězů vidinou nižších úrokových sazeb, silnější ekonomické aktivity, nízké inflace a také díky proliferaci umělé inteligence. Vytvořil se tak „dokonalý mix“, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.