Akciové trhy v plusu, při podpoře z technologického sektoru

Názor
Tento týden se na pražské burze pravidelně střídají negativní a pozitivní seance. Ve čtvrtek index PX rostl (+0,87 %, 1 388,55 b.). Většina společností obchodovaných na BCPP posílila.
Americký index S&P500 otevřel silným růstem o téměř jedno procento. Důvodem je pravděpodobně podpora technologického sektoru. Ilustrační foto: Depositphotos.com

ČEZ se opět dostal nad hranici tisíc korun, když vzrostl o 2,40 procenta (1 023 Kč). Velice slušný výkon předvedla pojišťovna VIG (+1,69 %, 603 Kč). Ve středu po závěru trhu nečekaně zveřejnila vybrané provozní ukazatele za minulý rok, které překonaly odhady. Téměř procento přidala ještě Komerční banka (+0,89 %, 740,50 Kč) a lehce posílila Moneta (+0,12 %, 84,40 Kč).

Pokles ceny akcií zaznamenaly Philip Morris ČR (-0,69 %, 17 320 Kč), Kofola (-0,40 %, 247 Kč) a mírně zaostala Erste (-0,05 %, 821,60 Kč).

Americký index S&P500 otevřel silným růstem o téměř jedno procento. Důvodem je pravděpodobně podpora technologického sektoru. Nvidia reportovala výsledky nad očekáváním a investory potěšil zejména výhled na další čtvrtletí.

Evropský index STOXX Europe 600 se obchodoval v úzkém intervalu. Pozitivně byl také ovlivněn silným otevřením v USA. Krátce před koncem obchodování byl silnější o 0,4 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Jak se vyvíjí výsledková sezóna společností z indexu S&P 500?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Cena za extrémní volatilitu na trhu s dluhopisy

Skutečně zajímavé dění na trhu se v posledních měsících odehrávalo v jiných třídách aktiv než v akciích – bitcoin prudce rostl a komodity klesaly. Výjimkou nebyly ani dluhopisy, které po historicky špatném roce 2022 …

Akciové trhy surfují na pozitivní vlně

Směr středečního obchodování, v Evropě i za mořem, byl jasný. Již zahájení obchodování bylo silnější o téměř procento ve srovnání s úterním závěrem. Následně akciové trhy své zisky dále rozšiřovaly.

Duch nemovitostí obchází evropské banky

Od prosince 2021 se evropské realitní firmy propadly o 43 procent. Vyšší úrokové sazby snižují hodnotu jejich aktiv a postupně rostoucí úrokové náklady jim ujídají z provozních peněžních toků. Celé odvětví má nízký …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB