Akciové trhy: Vybírání zisků na ČEZu stáhlo dolů celou burzu

Názor
Hlavní index pražské burzy PX v pondělí sice otevřel silnější, ale nakonec skončil ve ztrátě ve výši -0,15 procenta (1 416,23 b.). Důvodem bylo obchodování s akciemi ČEZu. Po překonání hranice 1 200 korun začali investoři realizovat zisky.
Vybírání zisků na ČEZu stáhlo dolů celou pražskou burzu. Ilustrační foto: ČEZ

ČEZ v pondělí ztratil 1,75 procenta (1 181 Kč). Vzhledem k tomu, že tvořil téměř 70 procent celkového burzovního objemu, měl rozhodující vliv na celý index, který po lepším zahájení nakonec oslabil. Ztratily také velké banky, Erste (-0,69 %, 746 Kč), Komerční banka (-0,07 %, 752 Kč) a Colt CZ (-0,34 %, 587 Kč).

Nejlepší výkon v pondělí zaznamenala pojišťovna VIG (+2,43 %, 612 Kč). S mírným zhodnocením následovaly Moneta (+0,35 %, 85,50 Kč), Philip Morris ČR (+0,34 %, 17 700 Kč) a Kofola (+0,41 %, 244 Kč).

Zámořský index S&P500 v pondělí otevřel bez jasného trendu a osciloval kolem nuly. Evropský index STOXX Europe 600 (+0,06 %, 467,20) byl v pondělí chvíli před koncem obchodování na zelené nule.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Zbavte se akcií ČEZ, radí svým klientům velké americké banky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. …

Minulý týden byl pro kryptoměny obtížný

Minulý týden byl pro kryptoměny s hlavní tržní kapitalizací obtížný a v nejlepším případě zaznamenaly pouze jednociferné zisky. K největším pohybům došlo v opačném směru. Největšími poraženými byly meme coiny, a to …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB