Akciové trhy: Začátek týdne přinesl uvolnění napětí

Názor
Týden začal na akciových trzích pozitivně. Po turbulentních událostech v bankovním sektoru, které ovlivnily burzy, přišlo uklidnění v podobě ujištění od regulátorů o případné podpoře.
Na konci minulého týdne utrpěly zejména banky tvrdý direkt. Ale hned na začátku toho stávajícího se obchodovaly ze všech nejlépe. Ilustrační foto: Erste Group

V Německu byl zveřejněn IFO index (ekonomická důvěra mezi manažery, pozn. aut.). Ve všech složkách dopadl lépe, než se čekalo. To samozřejmě mohlo být další podporou pro akciové trhy.

Na konci minulého týdne utrpěly zejména banky tvrdý direkt. Ale hned na začátku toho stávajícího se obchodovaly ze všech nejlépe. Pražská burza v pondělí rostla, tak jako většina evropských kolegyň, byť mírnějším tempem. PX index vzrostl o 0,60 procenta (1 298,42 bodu).

Komerční banka (+0,89 %, 681 Kč), Erste (+0,83 %, 678 Kč) i Moneta (+0,73 %, 82,40 Kč) tentokrát předvedly slušný růst a podařilo se jim aspoň částečně vymazat ztráty minulého týdne.

Z nebankovních titulů vzrostla cena akcií ČEZu (+0,50 %, 1 007 Kč) a Philip Morris ČR (+1,03 %, 17 660 Kč) a stal se v pondělí vůbec nejlepší akcií. V úterý oznámí výsledky za druhou polovinu, respektive za celý minulý rok. Investoři pravděpodobně spekulují na vysokou dividendu.

Colt (-0,67 %, 589 Kč) a Kofola (-1,23 %, 240 Kč) jako jediné společnosti oslabily.

Americký index S&P500 zahájil v pondělí obchodování růstem přes 0,5 procenta. Evropský STOXX Europe 600 se obchodoval chvíli před koncem pondělní seance výše o asi 1,2 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Pražská burza, na rozdíl od evropských, klesla

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB