Akciové trhy: Zahájení nového týdne je v pozitivním duchu

Názor
Hlavní index pražské burzy PX (+0,08 %, 1 366,93 b.) v pondělí lehce posílil. Nutno dodat, že obchodování bylo opravdu prázdninové. Celkový objem je pouhou polovinou denního dlouhodobého průměru, aktivita byla opravdu nízká.
Nejúspěšnější akcií na pražské burze byla v pondělí Kofola. Její cena rostla pátý den v řadě. Ilustrační foto: Kofola

Kofola (+1,13 %, 268 Kč) byla v pondělí nejúspěšnější akcií. Její cena roste pátý den v řadě. Posílit se ještě podařilo pojišťovně VIG (+0,93 %, 598,50 Kč) a Coltu CZ (+0,18 %, 563 Kč). Erste Group (+0,14 %, 835 Kč) pokračuje v růstovém trendu posledních týdnů.

Jak cena ČEZu (-0,10 %, 954 Kč) rostla dvanáct dnů v řadě, tak teď již třetí den klesala. V pondělí uzavřel na červené nule. Beze zpráv oslabila ještě Komerční banka (-0,42 %, 710 Kč). Moneta (+0,00 %, 86,50 Kč) byla beze změny a rozšířila tak počet rostoucích, respektive neklesajících dnů na dvanáct.

Americký širokopásmový index S&P500 zahájil nový pracovní týden růstem o asi 0,5 procenta. Evropský index STOXX Europe 600 předvedl volatilnější obchodování. Hned po otevření se dostal do lehkého plusu, pak se většinu dne pohyboval v negativním teritoriu. Krátce před koncem obchodování byla jeho hodnota slabší o 0,2 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: V Praze pátý růstový týden v řadě

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Akciový trh ignoruje realitu (3.)

V posledních dnech se na stránkách Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) v rubrice Investice věnujeme americkému akciovému trhu a sektorové analýze, kterou připravil analytik společnosti BH Securities Tumur …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ekonomové: Letos už reálná mzda v Česku začne opět narůstat

Analýza
Reálné mzdy Čechům klesaly také v poslední loňském čtvrtletí. Dokonce mírně více, než se čekalo. Reálná mzda loni se v měsících říjnu až prosinci totiž meziročně snížila o 1,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali propad pouze o 1,1 procenta.