Aktivita živnostníků na internetu loni vzrostla o třetinu

Živnostníci a malé firmy byli v uplynulém roce na internetu takřka o třetinu aktivnější. Vyplývá to z údajů společnosti O2, podle kterých datový provoz ve fixní síti u těchto zákazníků meziročně stoupl o 30 procent. Podle ředitele komerční divize O2 Richarda Siebensticha odráží nárůst datového provozu současnou pandemickou situaci, která donutila většinu živnostníků přejít ze dne na den do on-line prostředí.
Pandemická situace přinutila většinu tuzemských živnostníků přesunout své podnikání na internet. Ilustrační foto: Pixabay.com

Podobně tomu loni bylo i jinde ve světě. Jak vyplynulo ze studie společnosti Huawei, nárůst uživatelů spojený s celosvětově zaváděnými koronavirovými opatřeními vystavil telekomunikační průmysl velké prověrce.

Například německý operátor Vodafone zaznamenal navýšení datového provozu v sítích o 50 procent a italský Telecom Italia uvedl zvýšení přenosu v pevné síti až o 70 procent.

Pandemická situace přinutila většinu tuzemských živnostníků přesunout své podnikání na internet. Například letos v únoru průměrně u největšího tuzemského operátora, společnosti O2, spotřebovali 185 GB dat na hlavu, což je o 45 GB více než loni. Kromě fixních datových služeb zaznamenala firma také rekordní nárůst u využívání internetu v mobilu.

„Využívání mobilních dat u malých firem a živnostníků vzrostlo meziročně téměř dvojnásobně, na průměrných 4,2 GB na osobu,“ sdělil Siebenstich. Přesun podnikání do on-line prostředí dokládají také čísla o růstu datového provozu v sítích operátorů. Například operátorovi O2 narostl celkový fixní datový provoz o 54 procent, v mobilní síti to bylo dokonce 70 sedmdesát.

PSALI JSME:
Pandemie způsobila výrazný nárůst datového provozu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?