Aktivita živnostníků na internetu loni vzrostla o třetinu

Živnostníci a malé firmy byli v uplynulém roce na internetu takřka o třetinu aktivnější. Vyplývá to z údajů společnosti O2, podle kterých datový provoz ve fixní síti u těchto zákazníků meziročně stoupl o 30 procent. Podle ředitele komerční divize O2 Richarda Siebensticha odráží nárůst datového provozu současnou pandemickou situaci, která donutila většinu živnostníků přejít ze dne na den do on-line prostředí.
Pandemická situace přinutila většinu tuzemských živnostníků přesunout své podnikání na internet. Ilustrační foto: Pixabay.com

Podobně tomu loni bylo i jinde ve světě. Jak vyplynulo ze studie společnosti Huawei, nárůst uživatelů spojený s celosvětově zaváděnými koronavirovými opatřeními vystavil telekomunikační průmysl velké prověrce.

Například německý operátor Vodafone zaznamenal navýšení datového provozu v sítích o 50 procent a italský Telecom Italia uvedl zvýšení přenosu v pevné síti až o 70 procent.

Pandemická situace přinutila většinu tuzemských živnostníků přesunout své podnikání na internet. Například letos v únoru průměrně u největšího tuzemského operátora, společnosti O2, spotřebovali 185 GB dat na hlavu, což je o 45 GB více než loni. Kromě fixních datových služeb zaznamenala firma také rekordní nárůst u využívání internetu v mobilu.

„Využívání mobilních dat u malých firem a živnostníků vzrostlo meziročně téměř dvojnásobně, na průměrných 4,2 GB na osobu,“ sdělil Siebenstich. Přesun podnikání do on-line prostředí dokládají také čísla o růstu datového provozu v sítích operátorů. Například operátorovi O2 narostl celkový fixní datový provoz o 54 procent, v mobilní síti to bylo dokonce 70 sedmdesát.

PSALI JSME:
Pandemie způsobila výrazný nárůst datového provozu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.