Albert daroval 100 tisíc korun potravinovým bankám

Obchody Albert věnovaly potravinovým bankám dar ve výši 100 000 korun. Symbolický šek převzala v prostorách pražské Arcidiecézní charity v Karlíně ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová. Darovaná částka podpoří logistiku darovaných čerstvých potravin a jejich rozvoz potřebným.

Obchody Albert darují neprodané potraviny již šest let a díky spolupráci s potravinovými bankami je nabízejí potřebným v různých regionech. „Jsme rádi, že tato úspěšná spolupráce se rozšířila během tohoto roku také na naše menší obchody a můžeme tak podpořit další organizace po celé České republice,“ řekl ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Podle údajů České federace potravinových bank darovaly obchody Albert ve třetím čtvrtletí potřebným více než půl milionu porcí jídla, které představují 258 tun darovaných neprodaných potravin. „Albert tak patří mezi tři největší dárce na trhu. Oceňujeme navíc, že můžeme navázat na naše dlouhodobé partnerství a postupně testujeme i darování čerstvých produktů, jako je ovoce a zelenina, upřesnila ředitelka potravinových bank Veronika Láchová.

Čerstvé potraviny se k potřebným dostanou snadněji

Kromě pravidelného darování potravin se obchody Albert v listopadu zapojily také do 6. ročníku Národní potravinové sbírky. Díky štědrosti zákazníků se letos k potřebným v regionech dostalo téměř 34 tun potravin a drogerie.

Nyní věnoval řetězec Albert České federaci potravinových bank dar ve výši 100 tisíc korun. „Finanční dar významně přispěl na nákup užitkového automobilu s chladící vestavbou, kterou využijeme pro rozvoz čerstvých potravin,“ vysvětlila při převzetí symbolického šeku v prostorách jednoho z klientů – Arcidiecézní charity v Praze – Veronika Láchová.

Darování neprodaného jídla potřebným, které probíhá díky spolupráci s potravinovými bankami, je pro nás velmi důležitým rozšířením pomoci v sociální oblasti. Přitom podpora komunit a sociálně ohrožených dětí patří mezi dlouhodobé aktivity Nadačního fondu Albert. Ten podporuje dětské domovy a jiné organizace například prostřednictvím programu Bertík pomáhá nebo Obchůdky s Albertem a každý věnuje na podporu miliony korun,uzavřel Jiří Mareček.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru