Aleš Stýblo z Lasvitu a Karel Soukeník z Akcenty vstoupili do VIGO Investments jako noví partneři

Personálie
Skupina VIGO Investments, do níž patří Direct pojišťovna, Direct auto, Birne, Fidoo a Direct nadace, informovala redakci FAEI.cz, že přibrala na palubu nové partnery. Od září se jimi stali Aleš Stýblo, který dosud řídil českou firmu s celosvětovým dosahem Lasvit, a Karel Soukeník, který působil ve Sberbank, Raiffeisenbank, Citibank a naposledy ve společnosti Akcenta.
Karel Soukeník začínal pracovní kariéru jako konzultant v McKinsey & Company. Poté pracoval více než deset let v bankovnictví v různých CFO/COO pozicích. Foto: Akcenta

Pavel Řehák, který je zakladatelem Directu a většinovým vlastníkem VIGO Investments, tak doplnil šestičlennou skupinu partnerů o dva další členy. „Mám velkou radost za tuto ohromnou posilu. Karel i Aleš během své kariéry několikrát dokázali, že neexistují malé ambice ani malé cíle. Stejně tak jsme silně kompatibilní hodnotově, v touze měnit svět kolem sebe k lepšímu,“ objasnil Řehák.

Aleš Stýblo bude v Direct family koordinovat napříč všemi firmami oblast podpory týmu, rozvoj firem, projekty nadace a zahraniční expanze. Karel Soukeník pak v rámci B2B byznysu Fidoo soustředí své kapacity na rozvoj digitálních produktů a služeb.

Stýblo vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor Ekonomika a management. V roce 2007 spoluzakládal společnost Lasvit, kterou vedl a současně předsedal správní radě Nadačního fondu Lasvit.

Během šestnácti let, které v Lasvitu strávil, se ze společnosti stala uznávaná mezinárodní značka, firma se čtyřmi výrobními závody a dvanácti obchodními pobočkami po celém světě.

Soukeník vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK, získal doktorát z ekonomie na CERGE UK. Pracovní kariéru začínal jako konzultant v McKinsey & Company. Poté pracoval více než deset let v bankovnictví v různých CFO/COO pozicích. Od roku 2018 se věnuje fintechu. Založil dig-it-ally, start-up s inovativní platformou pro B2B řešení. Od prosince 2022 je CTO Direct Fidoo.

Celá skupina Direct plánuje i pro příští rok další růst. „Už dávno se nepohybujeme jen kolem pojišťovny. Jsme tým lidí, kteří se snaží dodávat špičkovou péči a klientské zážitky v pojišťovnictví, službách spojených se životem s autem nebo ve finančním službách. Neustále se vyvíjíme a přemýšlíme, jak pomoct lidem dělat život lehčí,“ uvedl Pavel Řehák.

PSALI JSME:
V nejužším mrakodrapu na světě jsou také umělecká díla z Česka

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB