Americký T-Mobile daruje svým klientům vlastní akcie

T-Mobile chce poděkovat svým zákazníkům tím, že jim daruje část společnosti v podobě jedné kmenové akcie. S touto novinkou přišel operátor ve Spojených státech, kde má 11 milionů klientů. Akcie T-Mobilu se v současné době obchoduje za zhruba 44 dolarů.

Generální ředitel T-Mobile v USA John Legere přišel na televizní rozhovor ve firemních barvách. Reprofoto: CNN

Firma kvůli této propagační akci nebude vydávat žádné nové akcie, takže nebude ředit současnou hodnotu firmy. T-Mobile chce své akcie skupovat na otevřeném trhu. Darování akcií je součástí marketingové strategie na nový produkt, který má v rámci paušálu poskytnout klientům větší flexibilitu ve využití dat. Dříve T-Mobile nabízel jako bonus streamování hudby, videa nebo roaming.

Zákazníci jako akcionáři jsou osvobozeni od daně a všech poplatků dokud zůstanou u T-Mobilu. Klienti, kteří podepíší smlouvu na pět let, mohou získat akcie dvě. A za každého klienta, kterého někdo k T-Mobilu přivede lze také získat akcii, a to až do sta akcií za rok. Vše prostřednictvím mobilní aplikace.

„Proč by měl Wall Street být jediný, kdo těží z úspěchu naší společnosti?“ prohlásil generální ředitel T-Mobile v USA John Legere při zahájení této akce. Ačkoli tento způsob propagace není nijak levný, Legere tvrdí, že se vyplatí. T-Mobile je třetí největší operátor v USA, podle časopisu Consumer Reports ale byl uživateli vyhodnocen jako nejlepší ze čtyř celostátních operátorů v zemi. Právě pod jeho tlakem se rozšiřuje a zkvalitňuje i nabídka konkurence.

T-Mobile však byl první, kdo v roce 2013 nabídl základní paušál pro neomezené volání, SMS a přenosu 500 MB dat za 50 dolarů měsíčně. V témže roce připojil i roaming bez příplatku pro Kanadu a Mexiko. A každý rok přidával nové a nové služby. Letos od 13. června to například bude hodina Wi-Fi připojení ze svých chytrých telefonů zdarma.

Kromě akcií T-Mobile prostřednictvím své nové aplikace nabízí každé úterý zdarma například pizzu nebo lístky do kina. Je tu také soutěž o nákupní poukazy v hodnotě 10 tisíc dolarů nebo zájezd do Peru, dodává server Money CNN.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Společnost Bayer propustí 12 tisíc zaměstnanců

Je tomu jen několik dní, co jsme zaznamenali ohlášení výrazných škrtů u severoamerické automobilky General Motors. Nyní slyšíme o restrukturalizaci od evropského farmaceutického a chemického gigantu Bayer. Jde o …

Německá policie přepadla Deutsche Bank

Německá policie provedla ve čtvrtek prohlídku kanceláří Deutsche Bank ve Frankfurtu nad Mohanem kvůli podezření z praní špinavých peněz na základě odhalení tzv. Panama Papers z roku 2016. Podle serveru Yahoo …

Nejčtenější

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru