Americký T-Mobile daruje svým klientům vlastní akcie

T-Mobile chce poděkovat svým zákazníkům tím, že jim daruje část společnosti v podobě jedné kmenové akcie. S touto novinkou přišel operátor ve Spojených státech, kde má 11 milionů klientů. Akcie T-Mobilu se v současné době obchoduje za zhruba 44 dolarů.

Generální ředitel T-Mobile v USA John Legere přišel na televizní rozhovor ve firemních barvách. Reprofoto: CNN

Firma kvůli této propagační akci nebude vydávat žádné nové akcie, takže nebude ředit současnou hodnotu firmy. T-Mobile chce své akcie skupovat na otevřeném trhu. Darování akcií je součástí marketingové strategie na nový produkt, který má v rámci paušálu poskytnout klientům větší flexibilitu ve využití dat. Dříve T-Mobile nabízel jako bonus streamování hudby, videa nebo roaming.

Zákazníci jako akcionáři jsou osvobozeni od daně a všech poplatků dokud zůstanou u T-Mobilu. Klienti, kteří podepíší smlouvu na pět let, mohou získat akcie dvě. A za každého klienta, kterého někdo k T-Mobilu přivede lze také získat akcii, a to až do sta akcií za rok. Vše prostřednictvím mobilní aplikace.

„Proč by měl Wall Street být jediný, kdo těží z úspěchu naší společnosti?“ prohlásil generální ředitel T-Mobile v USA John Legere při zahájení této akce. Ačkoli tento způsob propagace není nijak levný, Legere tvrdí, že se vyplatí. T-Mobile je třetí největší operátor v USA, podle časopisu Consumer Reports ale byl uživateli vyhodnocen jako nejlepší ze čtyř celostátních operátorů v zemi. Právě pod jeho tlakem se rozšiřuje a zkvalitňuje i nabídka konkurence.

T-Mobile však byl první, kdo v roce 2013 nabídl základní paušál pro neomezené volání, SMS a přenosu 500 MB dat za 50 dolarů měsíčně. V témže roce připojil i roaming bez příplatku pro Kanadu a Mexiko. A každý rok přidával nové a nové služby. Letos od 13. června to například bude hodina Wi-Fi připojení ze svých chytrých telefonů zdarma.

Kromě akcií T-Mobile prostřednictvím své nové aplikace nabízí každé úterý zdarma například pizzu nebo lístky do kina. Je tu také soutěž o nákupní poukazy v hodnotě 10 tisíc dolarů nebo zájezd do Peru, dodává server Money CNN.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru