Apify má nového COO: Do této pozice povýšil Ondřej Urban

Český start-up Apify má nového provozního ředitele. Současný CEO Apify, Jan Čurn si do management tandemu vybral jednoho z dlouholetých zaměstnanců Apify. Pozici COO od července zastává Ondřej Urban, který si v Apify od svého nástupu vyzkoušel již několik pozic, naposledy Head of Growth. Ondřejova hlavní zodpovědnost v jeho nové roli je pomoci řídit mladou firmu a projekty, které jdou napříč agendami jednotlivých týmů.
Český start-up Apify má nového provozního ředitele. Pozici COO od července zastává Ondřej Urban. Foto: Apify

Nově vybraný COO bude primárně dohlížet na každodenní provoz společnosti a zajišťovat plnění jejích strategických cílů a dlouhodobé vize, ladit chod společnosti a přicházet s nápady, jak zlepšovat fungování start-upu. Do jeho zodpovědností patří i zástup současného CEO, takže má v agendě i udržování vztahů s investory, nebo externí právní agendu a spolutvorbu jedinečné firemní kultury.

„Dlouho jsme se s management týmem bavili, zda COO potřebujeme. Máme velmi kompetentní šéfy jednotlivých oblastí, ale i tak se nám hodí jeden člověk, který Apify zná a dokáže si vzít plnou zodpovědnost za projekty, které jdou napříč agendami jednotlivých týmů. Ondra si nejen u nás prošel různými pozicemi, firmu zná napříč a jeho zápal je vidět i v hmatatelných výsledcích. Má moji plnou důvěru, že svoji roli zvládne. Věřím, že i díky němu bude Apify optimálně fungovat dovnitř i ven, a tím se nám povede i nadále růst minimálně stejným tempem jako doposud,“ komentuje Jan Čurn, CEO a jeden ze zakladatelů technologického start-upu Apify a dodává: „Jak Ondru znám, je více než pravděpodobné, že se nevzdá ani svých velkých koníčků – růstu, vývoji a produktu –, takže čekám, že si v agendě nechá čas, kdy se bude dál podílet i na těchto oblastech.“

Ondra Urban je vystudovaný právník, který se vlastně náhodou zamiloval do programování, když hledal novou kariérní příležitost. Do Apify přišel ze společnosti Unicorn v roce 2018. Nastoupil jako full-stack vývojář, ale brzy se přes roli team leada dostal k vedení několika vývojářských týmů. Posledního půl roku byl jako Head of Growth zodpovědný za rozvojové projekty Apify.

„Ve start-upu je vždy spousta důležité práce, která přesahuje hranice jednotlivých týmů. Jenže když firma rychle roste, a každý je zavalený vlastními úkoly, není jednoduché zastavit se a udělat si čas na strategické projekty. Protože jsem si v Apify prošel vývojem, produktovým řízením, právničinou a dalšími rolemi, dostal jsem se do unikátní pozice. S každým jsem mohl mluvit jeho jazykem, všude přiložit ruku k dílu a rozpohybovat klíčové mezi-týmové projekty. V roli provozního ředitele mám za úkol přesně tohle. Pomáhat našim týmům, aby společně byly úspěšnější,“ popisuje svoji novou roli Ondra Urban.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.