Apple na to stále má

Názor
Apple tento týden ukázal svou velkolepost, protože překonal očekávání tržeb a zisku, zvýšil dividendu a oznámil zpětný odkup akcií v hodnotě 110 miliard dolarů. Mnozí investoři začali pochybovat, zda Apple stále na to má, aby dosahoval špičkového růstu, na který si v průběhu let zvykli, ale Tim Cook nasadil svůj šarm a poskytl investorům úlevu.
Uvidíme na konci letošního roku Apple v zářivějším světle? Ilustrační foto: Depositphotos.com

Tržby v Číně byly lepší, než se očekávalo, sice klesly o osm procent, ale to je méně než očekávaných 11 procent. Tento region zůstane pro Apple i nadále nepříznivým, neboť tamní ekonomika je pomalá a konkurence se zostřuje. Celkové tržby se za poslední čtvrtletí pohybovaly v nízkých jednociferných číslech, což sice svět neohromilo, ale naznačuje to jejich určitou stabilizaci.

Investoři by si měli uvědomit, že společnost má celosvětově přes dvě miliardy zavedených přístrojů, což je nejvíce ze všech firem na světě. Klíčovým segmentem tak pro Apple zůstává podnikání v oblasti služeb, které se v průběhu čtvrtletí ukázalo jako nejlepší místo a dosáhlo 14 procent růstu s meziročními tržbami ve výši 24 miliard dolarů.

PSALI JSME:
Apple oznámil překročení hranice jedné miliardy předplatitelů

V posledních 12 měsících jsme byli svědky oslabení společnosti Apple, ale bylo by naivní si myslet, že Apple na pozadí nevytváří základy, zejména s ohledem na finanční sílu, kterou společnost disponuje.

Pokud se jí podaří proplout těmito několika dalšími obtížnými čtvrtletími a poskytnout investorům více informací o plánech v oblasti umělé inteligence a o tom, co je čeká v souvislosti s novým iPhonem16, uvidíme na konci letošního roku Apple v zářivějším světle.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Apple po roce poklesu opět dosáhl růstu tržeb a prodeje iPhonů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Skupina Colt CZ dokončila akvizici Sellier & Bellot

Skupina Colt CZ informovala redakci Finančních a ekonomických informací, že úspěšně dokončila akvizici 100% podílu v akciové společnosti Sellier & Bellot. Regulátor tuto transakci schválil zhruba před měsícem. …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.