Apple se chystá na zasvěcení do své „nové éry“

Akcie společnosti s největší tržní kapitalizací na světě má tento týden od 5. do 9. června Světovou vývojářskou konferenci (World Developers Conference). Potenciálně se chystá představit svůj dlouho očekávaný headset pro rozšířenou realitu a virtuální realitu, což je jeho největší premiéra od iWatch v roce 2015 a AirPods v roce 2016.
Očekává se, že Apple představí headset pro rozšířenou a virtuální realitu s předběžným názvem Reality Pro, který bude určen pro vývojáře. Ilustrační foto: Depositphotos.com

To by mohlo přispět k upevnění dlouhodobých vyhlídek na růst zisků (viz graf, pozn. aut.), znovu zažehnout nadšení pro neoblíbené „metaversum“ a dále zvýšit poptávku po vysoce výkonných polovodičových čipech.

Cena akcií společnosti Apple letos vzrostla o 38 procent, což je téměř čtyřnásobek růstu indexu S&P 500. Díky tomu se její forwardový poměr P/E dostal na 27násobek, což je výrazně nad dlouhodobým průměrem (21x), i když prognózy růstu zisků po pandemickém boomu stagnovaly. Společnosti by se hodil nový motor růstu vedle jejího rychle se rozšiřujícího impéria služeb.

Apple na své každoroční akci World Developers Conference avizuje, že „začíná nová éra“. Spekuluje se, že vedle typických softwarových aktualizací pro iPhone, iPad, iWatch a Mac představí i dlouho očekávanou náhlavní soupravu AR/VR.

To by mohlo být významným impulsem pro oblast „wearables, domácnosti a příslušenství“, která se rozrostla na desetinu příjmů společnosti Apple, hned za iPhonem (66 %) a službami s vysokou marží (21 %). Uvedení headsetů na trh by předběhlo pravděpodobné uvedení iPhonu 15 a hodinek iWatch 9 v září.

Očekává se, že Apple představí headset pro rozšířenou a virtuální realitu s předběžným názvem Reality Pro, který bude určen pro vývojáře a bude stát 3 000 dolarů.

Jestli někdo dokáže udělat AR/VR cool, vyvinout spotřebitelský ekosystém headsetu a podpořit jeho přijetí, je to Apple. Mohl by převzít úlohu tam, kde skončil QuestPro společnosti Meta, restartovat trpící metaversum a dát další impuls poptávce po vysoce výkonných polovodičových čipech.

Autor je stratég pro globální trhy společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB