Asistenční společnosti pomohou při zimní dovolené ročně až 5 tisícům lidem

Během loňské zimní sezóny pomohly české asistenční společnosti cca 5 tisícům českých turistů se zdravotními problémy, které je potkaly během jejich zimní dovolené v zahraničí. Nejčastěji šlo o vyhledání zdravotnického zařízení, poskytnutí finanční garance zdravotnímu zařízení, právní pomoc, zajištění převozu horskou službou či vrtulníkem a repatriaci zpět do ČR.

Mezi nejoblíbenější zimní destinace Čechů patří tradičně lyžařská střediska v Rakousku, Itálii, Francii a na Slovensku. Loňskou zimu zajišťovali podle České asociace asistenčních společností (ČAAS) její členové téměř 5 tisíc zásahů pro české klienty pobývající v zahraničních zimních střediscích. „Ve většině případů jsme poskytovali finanční garanci zdravotnickému zařízení či lékaři za ambulantní ošetření klienta. V 10 % případů jsme pak řešili přímo hospitalizaci klientů a v 13 % případů bylo naším úkolem zajistit transport klienta do zdravotnického zařízení, a to jak helikoptérou, sanitkou nebo taxi,“ doplňuje podrobnosti Libor Diepolt, viceprezident ČAAS a ředitel asistenční společnosti Euro-center.

JAK VÁM POMŮŽE ASISTENCE PŘI ÚRAZU ČI NEMOCI NA ZIMNÍ DOVOLENÉ

Při plánování pobytu v zahraničí radí odborníci pamatovat vždy na pojištění léčebných výloh a pečlivé prostudování pojistných podmínek a výluk podle druhu sportů, kterým se budete chtít věnovat. Například vysokohorská turistika nebo lyžování mimo vyznačené tratě mohou být často pojištěné jen za příplatek a v základním balíčku pojištění zahrnuté nejsou. Součástí cestovního pojištění je také asistenční služba, která vám po telefonu pomůže např. najít nejbližší zdravotnické zařízení, přivolá zdravotnickou službu přímo na místo úrazu apod., prostě poskytne „první pomoc“ v nouzi. „Zajímavostí je, že především pro naše nejmenší klienty často poskytujeme na horách službu House call doctor, tedy zajištění návštěvy lékaře přímo v ubytovacím zařízení a vyšetření nemocného přímo v místě jeho pobytu,“ říká Marek Jaroš, ředitel asistenční společnosti Global Assistance o službě, která vloni pomohla desítkám lidí.

Pracovníci call centra vám poradí s dalším postupem a budou s vámi komunikovat v českém jazyce. Zajistí ošetření v nejbližším vhodném zdravotnickém zařízení či přivolají pomoc přímo na místo. V případě cizího zavinění si vezměte kontakt na viníka, a horskou službu, pokud vás přepravuje ze sjezdovky do nemocnice. Z ošetření si vždy uschovejte lékařskou zprávu a případné doklady o provedených platbách souvisejících s úrazem a ošetřením. Asistenční služby si sjednáte buď samostatně nebo jako součást cestovního či úrazového pojištění.

NA ZIMNÍ DOVOLENOU VYRÁŽEJÍ ČEŠI NEJČASTĚJI AUTEM

Na lyžařskou dovolenou volí čeští turisté dopravu především vlastním autem. „Řidiči by neměli zapomenout na autopojištění a prostudovat si rozsah poskytovaných asistenčních služeb,“ vysvětluje Vladimír Fuchs, viceprezident České asociace asistenčních společností a ředitel asistenční společnosti Europ Assistance. Zvolená asistence by měla pokrýt i případy nefungující baterie, zamrzlé nafty a podobné situace, které mohou kvůli nízkým teplotám na horách motoristy potkat. Před samotnou cestou doporučují odborníci nechat zkontrolovat stav vozidla v autoservisu.

Průměrné ceny zásahů v Rakousku, Německu, Itálii, Francii a na Slovensku

Svoz vrtulníkem do nemocnice 58.000 – 120.000 Kč
Zásah horské služby      15.000 Kč
Ambulantní ošetření zlomeniny bez operace     10.000 – 25.000 Kč

Žebříček 10 nejčastěji poskytovaných zdravotních asistencí:

–             garance úhrady platby za ošetření anebo za hospitalizaci
–             zajištění zásahu horské služby
–             vyhledání lékařského ošetření
–             zajištění repatriace zpět do ČR
–             pomoc při vystavení náhradních cestovních dokladů při jejich ztrátě či odcizení
–             překladatelské služby
–             zapůjčení náhradního sportovního vybavení při odcizení zavazadel z vozidla
–             zajištění finanční zálohy v případě ztráty zavazadel
–             zajištění náhradní dopravy, případně ubytování
–             vyslání opatrovníka a ubytování členů rodiny
–             zaslání léčiv a jiných zdravotnických potřeb

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru