Asociace: Obchodní řetězce jsou opět zvýhodňovány oproti českým drobným podnikatelům

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se včera ohradila vůči nerovnosti přístupu vládních omezení k drobným podnikatelům. Výhrada se týká zejména venkovních vánočních trhů, které se musely včerejším dnem zcela uzavřít na 30 dnů. Na rozdíl od nich však mohou dále fungovat trhy farmářské a zejména prodej vánočního zboží v hypermarketech.
Asociace apeluje na vládu a požaduje zmírnění restrikcí vůči venkovním vánočním a adventním trhům v podobě zachování jejich provozu za podmínek stejných, jako platí pro farmářské trhy anebo kompenzací všech nákladů spojených s nerealizovaným prodejem. Ilustrační foto: Pixabay.com

Asociace uvedla ve své tiskové zprávě, že „si je vědoma závažnosti zhoršující se epidemiologické situace a nutnosti zavést příslušná opatření, ohrazuje se však vůči nerovnosti přístupu vládních omezení k drobným podnikatelům oznámeným na čtvrtečním brífinku vlády s účinností od páteční půlnoci“.

Dotčení podnikatelé toto podle AMSP ČR vnímají jako zásadní nerovnost a nelogičnost kroků ministerstva zdravotnictví. Vložili do přípravy vánočních trhů veškeré své finanční zdroje, nakoupili zboží, zaplatili předem brigádníky. „Zákaz vánočních a adventních trhů je pro ně faktický lockdown,“ uvedla asociace.

Na vánočních trzích jsou jako na jediném místě prodávány ruční řemeslné výrobky českých výrobců, které nenabízejí unifikované nabídky nadnárodních hypermarketů, a je dlouhodobě velmi obtížné jejich tradici zachovat. Jde o drobné podnikatele a živnostníky, kteří se nemohou dostat do obchodních center, zachovávají tradiční české řemeslo, které zákazník v hypermarketech nekoupí.

PSALI JSME:
Nespadne? Vánoční stromy posuzují experti z Mendelovy univerzity

Zavřít reklamu ×
  1. Tomu se ještě někdo diví?V obchodních řetězcích se prodává zboží od Babiše,takže ty se nezavřou nikdy.Drobní podnikatelé jsou jemu a jeho partě úplně ukradení !Už se konečně všichni proberte!

  2. Obchodní řetězce jsou převážně ve vlastnictví Němců a těch se každý politik bojí. Banky jsou rovněž německé…..

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Průlomový verdikt soudu: Stát dělá málo pro ochranu klimatu

Analýza
Městský soud v Praze v průlomovém rozhodnutí vyhověl spolku Klimatická žaloba ČR a dalším žalobcům a nařídil státu urychleně a v souladu s jeho povinnostmi z evropského a mezinárodního práva přijmout nezbytná opatření pro zpomalení klimatické změny. Soudy v Česku tak rozhodly vůbec poprvé v historii.