bool(false)

Aukro se v létě kompletně změní

Nejpozději do letošního léta by Aukro.cz, největší obchodní portál v Česku, měl změnit svou podobu, odstřihnout se od polské platformy a spustit novou, ryze českou. Koncem minulého týdne to slíbil v e-mailu milionům uživatelů portálu Václav Liška, který před čtrnácti lety Aukro založil ve Zlíně.

Aukro před čtrnácti lety založil ve Zlíně Václav Liška, dnes je ředitelem a spolumajitelem. Reprofoto: Aukro.cz

„Od svého spuštění v roce 2003, u kterého jsem stál i já, bylo Aukro součástí polského obchodního portálu Allegro. S Allegrem v zádech jsme vyrostli a vybudovali si pozici největšího českého obchodního portálu. V minulém roce jsem se navíc stal i jeho majitelem,“ vzpomíná Václav Liška v e-mailové zprávě.

Byť tato změna na první pohled možná není zatím patrná, Aukro je od loňského roku ryze českou firmou. Společnost ovládla skupina českých investorů, cena transakce ale nebyla zveřejněna. Portál má současnosti má necelé čtyři milionu uživatelů a ročně zprostředkuje transakce za několik miliard korun.

„Když přišla možnost Aukro koupit a vrátit se do něj v roli ředitele a spolumajitele, neváhal jsem,“ píše Liška. Dodává, že největším úkolem, který nyní před portálem stojí, je oddělit české Aukro od polské platformy.

Technologická základna totiž nebyla součástí našeho investičního nákupu a Aukro proto do dnešní doby stále běží na stejné platformě jako polské Allegro. „Je férové přiznat, že nám to v tomto okamžiku hodně svazuje ruce. Znamená to totiž, že nemůžeme ovlivnit úpravy, které Allegro na platformě dělá, ani odpovídajícím způsobem reagovat na Vaše požadavky,“ přiznává Liška.

Jak bude nové Aukro vypadat? „Na rovinu říkám, že bude trochu odlišné od Aukra, na kterém obchodujete dnes. Dali jsme si za cíl, abyste na novém českém Aukru rychleji a pohodlněji nakoupili nebo prodali to, co zrovna potřebujete. Zároveň však na novém Aukru v okamžiku jeho spuštění nenajdete všechny funkce, na které jste zvyklí,“ vysvětluje ředitel a spolumajitel portálu a žádá uživatele: „Dejte nám 4 až 5 měsíců, než dokončíme, otestujeme a spustíme novou platformu.“

V mezidobí mohou uživatelé portálu napsat řediteli o tom, co je zajímá, nebo na co nenašli v e-mailu odpověď na adresu reditel@aukro.cz. Portál prý každý měsíc vybere nejpalčivější otázky a zodpovíme je na blogu. „Vaše názory a připomínky mají svou váhu, a podle toho k nim budu přistupovat,“ slibuje Václav Liška.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru