Autobazary hlásí za loňský rok rekordy

Po jedenácti letech padl v síti autobazarů AAA AUTO prodejní rekord: Skupina AURES Holdings, která mezinárodní síť autocenter provozuje, informovala, že za loňský rok prodala v zemích, kde působí, téměř 83 000 vozů. Rekordní údaje ale hlásí i další prodejci ojetých vozů.
Ilustrační foto: FAEI.cz

V České republice je AURES Holdings s padesáti tisíci prodaných aut skupina na pozici druhého největšího domácího prodejce automobilů po Škodě Auto. „Překonali jsme dosavadní rekord z roku 2007, kdy jsme ve středoevropském regionu prodali 79 000 vozů. Celkově se naše prodeje za posledních deset let více než zdvojnásobily,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings.

PSALI JSME:
Trh s ojetými auty? Lidé si jich mezi sebou za rok prodají více než všechny tuzemské autobazary

Konkurenční Auto ESA na svých webových stránkách uvádí, že ročně prodá v ČR na patnáct tisíc vozů. „V roce 2018 jsme prodali více než 20 tisíc vozidel,“ informoval portál FAEI.cz ředitel strategického rozvoje společnosti Pavel Foltýn. Nárůst poptávek přes internet podle něj v porovnávaném období přesáhl 100 %. „Zvýšila se poptávka po malých vozech s benzínovým motorem a také se zvedla poptávka po vozidlech s hybridním, nebo čistě elektrickým pohonem,“ doplnil.

Jednoznačně nejoblíbenějším vozem v síti autobazarů AAA AUTO byla vloni Škoda Octavia. V České republice a na Slovensku obsadila s přehledem první místa, v Polsku a Maďarsku obsadila třetí, respektive čtvrtou pozici. Vozy hatchback potvrdily oblibu u českých zákazníků a pro rok 2018 se staly nejčastěji zvolenou možností, pro kterou sáhlo 32,7 % řidičů. Vozy poháněné benzínovým agregátem si vloni podle údajů společnosti vybralo 51 % zákazníků. Suverenitu si drží vozy s manuální převodovkou, které si v roce 2018 v síti autobazarů zakoupilo 84 % zákazníků.

PSALI JSME:
Devatero, jak postupovat při nákupu ojetého auta

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vyšetření štítné žlázy pomůže tisícům těhotných žen

Analýza
Snížená, nebo naopak zvýšena funkce štítné žlázy může mít fatální dopad pro těhotné ženy. Porucha tohoto důležitého orgánu totiž způsobuje potraty, předčasné porody a další komplikace. V září odstartuje dvouletý pilotní screening mezi osmi tisíci těhotných žen, který by mohl odhalit nemoc až u 15 procent z nich. Upozornili na to endokrinologové v rámci Týdne štítné žlázy, který letos připadl na posledních sedm …
Rolovat nahoru