Autobazary hlásí za loňský rok rekordy

Po jedenácti letech padl v síti autobazarů AAA AUTO prodejní rekord: Skupina AURES Holdings, která mezinárodní síť autocenter provozuje, informovala, že za loňský rok prodala v zemích, kde působí, téměř 83 000 vozů. Rekordní údaje ale hlásí i další prodejci ojetých vozů.
Ilustrační foto: FAEI.cz

V České republice je AURES Holdings s padesáti tisíci prodaných aut skupina na pozici druhého největšího domácího prodejce automobilů po Škodě Auto. „Překonali jsme dosavadní rekord z roku 2007, kdy jsme ve středoevropském regionu prodali 79 000 vozů. Celkově se naše prodeje za posledních deset let více než zdvojnásobily,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings.

PSALI JSME:
Trh s ojetými auty? Lidé si jich mezi sebou za rok prodají více než všechny tuzemské autobazary

Konkurenční Auto ESA na svých webových stránkách uvádí, že ročně prodá v ČR na patnáct tisíc vozů. „V roce 2018 jsme prodali více než 20 tisíc vozidel,“ informoval portál FAEI.cz ředitel strategického rozvoje společnosti Pavel Foltýn. Nárůst poptávek přes internet podle něj v porovnávaném období přesáhl 100 %. „Zvýšila se poptávka po malých vozech s benzínovým motorem a také se zvedla poptávka po vozidlech s hybridním, nebo čistě elektrickým pohonem,“ doplnil.

Jednoznačně nejoblíbenějším vozem v síti autobazarů AAA AUTO byla vloni Škoda Octavia. V České republice a na Slovensku obsadila s přehledem první místa, v Polsku a Maďarsku obsadila třetí, respektive čtvrtou pozici. Vozy hatchback potvrdily oblibu u českých zákazníků a pro rok 2018 se staly nejčastěji zvolenou možností, pro kterou sáhlo 32,7 % řidičů. Vozy poháněné benzínovým agregátem si vloni podle údajů společnosti vybralo 51 % zákazníků. Suverenitu si drží vozy s manuální převodovkou, které si v roce 2018 v síti autobazarů zakoupilo 84 % zákazníků.

PSALI JSME:
Devatero, jak postupovat při nákupu ojetého auta

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Kingston Technology si drží pozici jedničky na trhu

Společnost Kingston Technology Europe Co LLP figuruje v nejnovějším žebříčku sestaveném DRAMeXchange, divizí analytické společnosti TrendForce, jako největší dodavatel paměťových modulů DRAM na světě.

Pila Javořice zahájila investici za 400 milionů korun

Pila Javořice, třetí největší zpracovatel dřeva v ČR, zahájila největší modernizaci pořezové technologie za dobu své existence. V minulých dnech odstavila pásové technologie na pilnici, které nyní demontuje, aby je …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Devět z deseti rodičů dává dětem kapesné. Nejčastěji kolem pěti stovek měsíčně

Průzkum
Typické české dítě jako kapesné od svých rodičů dostává kolem 500 Kč měsíčně, rodiče mu je vyplácí pravidelně každý měsíc a nejčastěji v hotovosti. Vyplývá to z marketingového výzkumu, který si na téma rodinné finance u výzkumné agentury Kantar zadala Equa bank. Oceňujeme, že banka šetření neprezentuje jako „reprezentativní průzkum“, což při pěti stech respondentů činí řada jiných firem.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru