Avast zatím investory neuklidnil. Jeho akcie dále výrazně padají

Akcie antivirové společnosti Avast zažívají nejhorší týden od vstupu firmy na burzu v květnu 2018. Během dnešního obchodování se zatím na londýnském parketu propadají o necelých osm procent. To odpovídá zhruba 24procentnímu poklesu od začátku tohoto týdne.
Ilustrační foto: Avast

Investory tak zatím příliš neuklidňuje dnešní krok Avastu, který oznámil, že okamžitě zavírá svoji kontroverzní divizi Jumpshot. Časopis PCMag přinesl v uplynulých dnech zprávu, že Avast předává Jumpshotu, kterou většinově vlastní, data o uživatelích, přičemž tyto uživatele lze prý konkrétně identifikovat. Ačkoliv Avast možnost konkrétní identifikace odmítá, divizi, která měla citlivá data prodávat svým klientům, nyní zavírá.

Akcie Avastu nyní na burze v Londýně stojí zhruba 420 pencí. Analytici oslovení Bloombergem přitom v konsensu odhadují, že za dvanáct měsíců bude akcie Avastu stát zhruba 520 pencí. Nepočítají tedy s tím, že by nynější kauza zanechala trvalejší šrám na reputaci a celkovém výkonu a ziskovosti společnosti. Naprostá většina z nich doporučuje akcie nadále nakupovat. Promptní zavření Jumpshotu hodnotí analytici zpravidla jako pozitivní signál, neboť vnímají, že jde o rozhodné, pročež za daných okolností poměrně přesvědčivé řešení náročné situace.

Autor je hlavní ekonom Czech Fund
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Mobilní telefon pro vaše soukromí představuje větší nebezpečí, než počítač. Je to ideální „špehovací“ zařízení

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Zlatá horečka ztrácí na síle

Cena zlata se propadla na svou červencovou úroveň. Od svého srpnového vrcholu již cena zlata poklesla o více než 200 dolarů za troyskou unci. Druhá vlna pandemie však může cenu zlata opět dostat na historická maxima.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Všimli jste si? Peníze leží i v kanceláři

Poradna
Nestarali jste se? Pak jste možná přišli úplně zbytečně o peníze. Řeč je o příspěvcích z fondu kulturních a sociálních potřeb, na které si mohou dosáhnout zaměstnanci organizačních složek státu, státních příspěvkových organizací a příspěvkových organizací zřízených územními samosprávnými celky. V soukromých firmách zase fungují sociální fondy či jiné formy benefitů, které se pohybují v často tisícových částkách.
Rolovat nahoru