Avast zatím investory neuklidnil. Jeho akcie dále výrazně padají

Akcie antivirové společnosti Avast zažívají nejhorší týden od vstupu firmy na burzu v květnu 2018. Během dnešního obchodování se zatím na londýnském parketu propadají o necelých osm procent. To odpovídá zhruba 24procentnímu poklesu od začátku tohoto týdne.
Ilustrační foto: Avast

Investory tak zatím příliš neuklidňuje dnešní krok Avastu, který oznámil, že okamžitě zavírá svoji kontroverzní divizi Jumpshot. Časopis PCMag přinesl v uplynulých dnech zprávu, že Avast předává Jumpshotu, kterou většinově vlastní, data o uživatelích, přičemž tyto uživatele lze prý konkrétně identifikovat. Ačkoliv Avast možnost konkrétní identifikace odmítá, divizi, která měla citlivá data prodávat svým klientům, nyní zavírá.

Akcie Avastu nyní na burze v Londýně stojí zhruba 420 pencí. Analytici oslovení Bloombergem přitom v konsensu odhadují, že za dvanáct měsíců bude akcie Avastu stát zhruba 520 pencí. Nepočítají tedy s tím, že by nynější kauza zanechala trvalejší šrám na reputaci a celkovém výkonu a ziskovosti společnosti. Naprostá většina z nich doporučuje akcie nadále nakupovat. Promptní zavření Jumpshotu hodnotí analytici zpravidla jako pozitivní signál, neboť vnímají, že jde o rozhodné, pročež za daných okolností poměrně přesvědčivé řešení náročné situace.

Autor je hlavní ekonom Czech Fund
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB