Avast zatím investory neuklidnil. Jeho akcie dále výrazně padají

Akcie antivirové společnosti Avast zažívají nejhorší týden od vstupu firmy na burzu v květnu 2018. Během dnešního obchodování se zatím na londýnském parketu propadají o necelých osm procent. To odpovídá zhruba 24procentnímu poklesu od začátku tohoto týdne.
Ilustrační foto: Avast

Investory tak zatím příliš neuklidňuje dnešní krok Avastu, který oznámil, že okamžitě zavírá svoji kontroverzní divizi Jumpshot. Časopis PCMag přinesl v uplynulých dnech zprávu, že Avast předává Jumpshotu, kterou většinově vlastní, data o uživatelích, přičemž tyto uživatele lze prý konkrétně identifikovat. Ačkoliv Avast možnost konkrétní identifikace odmítá, divizi, která měla citlivá data prodávat svým klientům, nyní zavírá.

Akcie Avastu nyní na burze v Londýně stojí zhruba 420 pencí. Analytici oslovení Bloombergem přitom v konsensu odhadují, že za dvanáct měsíců bude akcie Avastu stát zhruba 520 pencí. Nepočítají tedy s tím, že by nynější kauza zanechala trvalejší šrám na reputaci a celkovém výkonu a ziskovosti společnosti. Naprostá většina z nich doporučuje akcie nadále nakupovat. Promptní zavření Jumpshotu hodnotí analytici zpravidla jako pozitivní signál, neboť vnímají, že jde o rozhodné, pročež za daných okolností poměrně přesvědčivé řešení náročné situace.

Autor je hlavní ekonom Czech Fund
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Mobilní telefon pro vaše soukromí představuje větší nebezpečí, než počítač. Je to ideální „špehovací“ zařízení

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.