Až 6,5 miliardy korun ročně „vyhazují“ Češi do kontejneru. Jen proto, že nezměnili dodavatele energií

V České republice je stále velký počet domácností i firem, které dosud nezměnily svého dodavatele energií, konkrétně je to více než 65 procent odběrných míst. Ročně tak Češi celkem přicházejí až o 6,5 miliardy korun ⃰ .Proto společnost Bohemia Energy, největší alternativní dodavatel energií v ČR, realizuje kampaň nazvanou Peníze, co nikdo nechce. Jejím cílem je ukázat, že právě změnou dodavatele, která je navíc velice jednoduchá, mohou lidé ušetřit značné peníze.

Vybrat si dodavatele energií je možné na českém trhu již několik let. Svého obchodníka však dosud nevyměnilo 60 procent odběratelů plynu, u elektřiny dokonce 70 procent. „Ačkoli Češi dnes celkem běžně mění svou banku či mobilního operátora kvůli úspoře několika set korun, změnu dodavatele energií zatím příliš neřeší. Přitom jde o velmi jednoduchý proces, kterého se není třeba obávat. Navíc v rodinném rozpočtu tak lze ušetřit výrazně více, řádově až tisíce korun,“ vysvětluje záměr kampaně Robert Chmelař, marketingový ředitel Bohemia Energy.

Již na konci srpna se po celé České republice objevily fialové kontejnery s nápisem „Peníze, co nikdo nechce“. Ty vzbudily pozornost široké veřejnosti i řady známých osobností: Leoše Mareše, Terezy Kerndlové, David Svobody, Petry Svobodové či Josefa Dostála. Ti o nich referovali na sociálních sítích a živě se diskutovalo, co je to za peníze, které nikdo nechce. Fialové kontejnery se tak staly hlavním motivem stejnojmenné kampaně, která nyní, již ve spojení se značkou Bohemia Energy, bude probíhat skrze různé komunikační kanály až do listopadu.

Kampaň má rovněž přesah i do oblasti společenské zodpovědnosti. „Pokud se kdokoli rozhodne, že o úspory na energiích nemá zájem, může peníze věnovat někomu, komu udělají radost. Stačí, když na webovou stránku www.penizeconikdonechce.cz napíše příběh, který by si podle něj zasloužil podporu. Každý týden pak vybereme nejlepší nápad a finančním příspěvkem pomůžeme k jeho realizaci,“ doplňuje Robert Chmelař.

⃰  Pro výpočet byl použit počet odběrných míst bez změny dodavatele podle OTE k 31. 7. 2017, produkt Jubileum Plus Bohemia Energy v porovnání se základní produktovou řadou vybraného dominantního dodavatele a průměrná spotřeba elektřiny a plynu v běžné domácnosti.

Zavřít reklamu ×
  1. Tak u nás jsem si žádného podobného kontejneru nevšimla a to chodím vynášet tříděný odpad minimálně jednou týdně, u nás stojí klasika plast, papír, sklo a bio. Takže my na něj nejspíš ještě asi čekáme a nebo se k nám vůbec nedostane. Ale zrovna u Bohemia energy teda jsme a o cosi jsem už ušetřili, takže my v dohledné době teďka nic měnit nechceme, protože to máme zařízené ani ne dva roky.  

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.