Babišovy šance se propadly, na 7 %, říkají kursy sázkových kanceláří

Šance na zvolení Andreje Babiše prezidentem republiky podle vypsaných kursů tuzemských sázkových kanceláří ve čtvrtek klesly ještě hlouběji pod úroveň deseti procent, pod níž poprvé sestoupily v úterý. Tak nízko, jako jsou nyní, nebyly dosud nikdy od doby, kdy Babiš oficiálně svůj úmysl kandidovat oznámil.
Pravděpodobnost Babišova triumfu odvozená z kursů uvedených sázkových kanceláři se nyní pohybuje kolem úrovně sedmi procent. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Kursy předních sázkových kanceláří Tipsport, Fortuna, SazkaBet a Betano se nyní pohybují v rozmezí od 1:8 do 1:12. Kdo si tedy nyní vsadí 1 000 korun na to, že Babiš se stane prezidentem, dočká se v případě jeho vítězství potenciálně výhry až 11 000 korun v čistém vyjádření.

V případě vítězství Petra Pavla bude výhra při vložené tisícikoruně podstatně nižší. Kursy na jeho vítězství se nyní pohybují nejčastěji od 1:1,04 do 1:1,07. Výherce si tedy v čistém odnese průměrně potenciálně nějakých padesát korun. Reálně to bude spíše ještě o něco méně, kvůli poplatkům či maržím sázkových kanceláří.

Pravděpodobnost Babišova triumfu odvozená z kursů uvedených sázkových kanceláři se tudíž nyní pohybuje kolem úrovně sedmi procent. Šance na Pavlův triumf je nyní 93procentní. Pavlovy šance jsou tedy nyní větší než těsně po prvním kole volby předminulý víkend.

PSALI JSME:
Babišovy šance na zvolení prezidentem se podle sázkových kanceláří propadly pod 10 %

Během minulého týdne se pravděpodobnost Babišova vítězství nejprve o něco zvýšila, až na čtvrtečních zhruba 19 procent, od té doby však opět klesá.

Nyní je tudíž zhruba třetinová oproti šanci, kterou někdejší premiér a šéf hnutí ANO měl podle kursů sázkových kanceláří v předvečer prvního kola volby. Tehdy se pravděpodobnost jeho celkového triumfu v prezidentském klání pohybovala mírně nad úrovní dvaceti procent.

Babišovy šance na triumf jsou tedy nyní velmi nízké, i když ne nulové. Z pohledu sázkových kanceláří je však v podstatě rozhodnuto. A otázkou druhého kola volby tedy podle nich bude ani ne tak to, kdo zvítězí, ale o kolik stovek tisíc hlasů více Pavel nakonec získá.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Podle sázkových kanceláří je rekordní pravděpodobnost, že se prezidentem stane generál Pavel

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB