Balíkový přepravce GLS odměnil vítězky nové kategorie e-Žena v tradiční soutěži Podnikavá žena

Česko zná tři nejlepší podnikatelky roku 2020 v oblasti e-commerce. Do kategorie e-Žena v rámci projektu Podnikavá žena, který od roku 2014 pořádá společnost Ženy s.r.o. ve spolupráci s Asociací malého a středního podnikání (AMSP ČR), se přihlásilo 18 podnikatelek. Široká veřejnost následně vybrala tři nejlepší podnikatelské projekty.
Vítězky kategorie e-Žena zleva: Kateřina Podzemná, Veronika Švecová, Šárka Křivánková. Foto: Archív

E-Ženou roku se stala majitelka internetového obchůdku s vlnou a přízemi Veronika Švecová, dále Kateřina Podzemná vlastnící e-shop s přírodní kosmetikou a majitelka značky Padnoucí podprsenka Šárka Křivánková. Vítězky byly odměněny poukazem v hodnotě 15 tisíc Kč na službu e-Balík Profi od společnosti GLS.

Projekt Podnikavá žena, jehož cílem je finančně podpořit ženy v podnikání, zviditelnit jejich schopnosti a případně jim také poskytnout potřebné poradenství, se konal již po šesté. Počet podnikatelek v Česku rok od roku stoupá a i navzdory panující pandemii koronaviru se jejich počet v první polovině roku 2020 zvýšil téměř o 12 tisíc. Vyplývá to z průzkumu AMSP ČR.

V šestém ročníku projektu ve spolupráci s balíkovým přepravcem GLS vznikla zcela nová kategorie e-Žena pro ženy podnikající v e-commerce. Vítězky jako hlavní cenu obdržely poukaz na přepravu balíků v hodnotě 15 tisíc Kč právě od společnosti GLS.

„Jsme rádi, že můžeme alespoň třem ženám usnadnit jejich podnikatelské začátky a podpořit rozvoj jejich e-shopu. Služba e-Balík Profi začínajícím podnikatelkám usnadní přístup do české i celoevropské přepravní sítě bez nutnosti složitého uzavírání smlouvy. Navíc díky unikátní možnosti platit za přepravu předplacenými kredity mohou na odesílání balíků výrazně ušetřit,“ říká Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

E-Ženou roku 2020 se na základě hlasování veřejnosti stala Veronika Švecová, která začala podnikat v roce 2009 s pletenými a háčkovanými doplňky pro děti. Nyní je majitelkou e-shopu ganella.cz, kde prodává vlnu a příze z přírodních materiálů.

„Nejdříve jsem začala tvořit háčkované a pletené doplňky pro mou dcerku, chytlo mě to ale natolik, že věci, které jsem tvořila, by má dcera neunosila a začala jsem je tedy nabízet na internetu. K tomu se poté přidaly samotné vlny a příze. Dříve jsme všechny balíčky nosili na pobočku. S nárůstem objednávek už je tento způsob posílání objednávek nereálný, proto jsem moc ráda, že hlavní výhrou v soutěži byl poukaz od společnosti GLS. Naším přáním je navýšit denní počty balíčků a díky výhře to bude rozhodně možné,“ komentuje Veronika Švecová výhru v kategorii e-Žena.

Druhou vítězkou nově vzniklé kategorie v soutěži Podnikavá žena je Kateřina Podzemná, kosmetička, která vlastnoručně vyrábí přírodní kosmetiku a vede kurzy, kde zájemce učí, jak si kvalitní kosmetiku vyrobit doma.

„Mým mottem je s láskou k sobě, s láskou k přírodě, a když jsme se rozhodli s rodinou žít na polosamotě u lesa v souladu s přírodou a hospodařit, jediné, co nám chybělo, byla přírodní kvalitní kosmetika. Tak jsem se rozhodla, že ji začnu vyrábět sama. Jsem teprve na začátku. Před nedávnem mi byla zkolaudována provozovna a nyní se chystám zprovoznit e-shop. Ráda bych odeslala během letošního roku alespoň 800 balíků,“ říká Kateřina Podzemná.

Třetí úspěšnou ženou v e-commerce se s vlastní značkou Padnoucí podprsenka stala podnikatelka Šárka Křivánková. „K podnikání jsem se dostala na mateřské dovolené, když jsem zjistila, že nemám v šatníku jedinou padnoucí podprsenku. Napadlo mě, že i jiné ženy mají podobný problém, a tak to vzniklo. Nyní mám skladem více než 700 kusů spodního prádla osvědčených značek a střihů a k mým plánům v letošním roce patří zřízení e-shopu, přes který budou moci nakoupit jak stávající klientky, tak nové zákaznice. Aktuálně odesílám asi pět balíků týdně, což jsou objednávky, které udělám osobně nebo poptávkou přes email. Výhra od společnosti GLS je pro mě velkým pomocníkem do začátků mého e-shopu,“ uvádí Šárka Křivánková.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vejce zdražují, chovatelé začali pouštět slepice z klecí

Analýza
Klecový chov slepic sice skončí podle loni schváleného zákona až v roce 2027, mnozí chovatelé se ale novým pravidlům přizpůsobuje s předstihem už nyní.  Podle výzkumů se zájem veřejnosti o podmínky chovu slepic a původ vajec sice zvyšuje, přesto ale převažují nakupující, kteří zohledňují především cenu. A ta se zvyšuje – právě i kvůli změně chovu nosnic.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru