Banka Creditas ohlásila 100 000 klientů

Banka Creditas oznámila, že počet jejích klientů překonal hranici 100 tisíc a za poslední tři roky se tak zpětinásobil. Přes tento úspěch zůstává Creditas po třech letech na trhu stále ještě malou bankou. Air Bank, která odstartovala o pár let dříve, má už tři čtvrtě milionu klientů, Equa Bank přes 400 tisíc, stejně jako Hello Bank. Počet klientů, kteří se odpoutali od velkých bank, se už celkem počítá v jednotkách milionů.
Banka Creditas ohlásila 100 000 klientů. Ilustrační foto: Wikipedia.org, El Projectante, CC BY-SA 4.0

Čtyři největší banky na českém trhu Česká spořitelna, ČSOB, KB a Moneta Money Bank mají dohromady kolem deseti milionů klientů, ale že jim dvanáct menších bank neustále uzobává zisky, už pocítily KB a Moneta, zatímco malé banky krůček po krůčku rostou. Ani jedna z nich není ve ztrátě. I nejmladší Trinity Bank už pár desítek milionů vydělala.

Banka Creditas ve snaze získat movitou klientelu v březnu vstoupila i do segmentu prémiového bankovnictví. „Chceme nejmovitějším klientům poskytnout speciální služby na té nejvyšší úrovni a postarat se o všechny jejich potřeby. Věříme, že jim to prémiové bankovnictví zajistí a my rozšíříme naši klientelu,“ napsala nám ředitelka retailového bankovnictví Věra Pavlišová.

Služby osobního bankéře jak v pobočce, tak kdekoli mimo banku, jsou ovšem jen pro zámožnější klientelu. „Prémiové bankovnictví je určeno klientům s investicemi a volnými úsporami u Banky Creditas v částce nad tři miliony korun nebo získaným hypotečním úvěrem v hodnotě nad osm milionů a pravidelným příjmem na účet 75 tisíc korun měsíčně,“ upřesnila Pavlišová.

PSALI JSME:
Záhada Expobank

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Bankám klesají zisky, ruší pobočky

Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard korun na 26,57 miliardy. Vyplývá to z dat, která včera zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Firemní pronájmy elektroniky rostou

Zatímco až do letošního března byl pronájem elektroniky především doménou jednotlivců, kteří si tak pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok), možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během …

Je Antivirus lepší, než bude kurzarbeit?

Diskuze o podobě kurzarbeitu, do něhož se má proměnit nyní platný program Antivirus, je poměrně složitá. Kurzarbeit má totiž celou řadu parametrů (za jakých okolností se uplatní, kdo bude od koho na jak dlouho …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pomáhat Nadaci Terezy Maxové dětem nás baví, říká Radek Sedlář

Rozhovor
Letošní už šestý ročník charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem Hýbejte se s Tearibearem dostalo i kvůli koronaviru novou podobu. Místo běhání či chůze na jednom vybraném místě se mohou zájemci, kteří chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem, zapojit do projektu kdekoli – stačí si jen stáhnout aplikaci Strava a zaregistrovat se na webu tearibear.cz.
Rolovat nahoru