Banka Creditas zvýšila úrokové sazby na dvojnásobek

Věta z titulku platí, ale je třeba doplnit, že jen u některých klientů. Nejmladší banka na českém trhu Creditas jako první skutečně úrokové sazby na spořicích účtech zvýšila. Tento historický počin navíc prošel zcela mimo pozornost mainstreamových médií.

Banka Creditas zvýšila úrokové sazby na dvojnásobek. Foto: Twitter

Ke zvýšení sazeb došlo po deseti letech neustálého krácení klientů, které všechny nové banky nalákaly na vyšší úrokové sazby a které po získání potřebného počtu zákazníků a kapitálu odhodily marketingovou vějičku vyššího výnosu z uložených peněz a propadly do středního proudu všednosti českých finančních domů.

Creditas si samozřejmě nepočínala jinak. Své cíle naplnila od ledna 2017 fungující banka rychle. Už po třech měsících lákavých televizních reklam snížila novým klientům nabízenou dvousložkovou úrokovou sazbu z 1,1 % na 0,3 %. Těm, kteří podlehli televizní reklamě během prvního čtvrtletí však ve snaze zachovat si určitou serióznost, vyšší úroky ponechala. Otázka tedy zněla: Jak dlouho? Nakonec to bylo pouhých šest měsíců. Sazba propadla z 1,1 na 0,6 %.

CREDITAS PŘEKVAPILA

Po roce účinkování na českém trhu však Creditas překvapila. Všem klientům s nižší sazbou 0,3 % úrok zdvojnásobila. Tentokrát mezi postiženými zůstali klienti z náboru prvního čtvrtletí 2017, kterým sazbu 0,6 % nezvýšila.

Došlo však k narovnání. Všechny existující i nově založené spořicí účty jsou nyní úročeny základní sazbou 0,5 % a čtvrtletním bonusem 0,1 % pokud z účtu v předchozím čtvrtletí neodejde žádná platba. Bance však slouží ke cti, že jako jediná na trhu nikdy neomezovala sumu, jakou bylo možné si na spořicí účet uložit.

Chceme klientům nabízet co nejvyšší zhodnocení jejich úspor, kromě zvýšení úroků proto zachováváme i bezpásmové úročení. Klienti u nás získají stejný úrok, ať mají na spořicím účtu sto tisíc nebo třeba milion korun,“ prohlásil předseda představenstva a generální ředitel banky Vladimír Hořejší.

KONKURENCE STÁLE VEDE, ALE …

Někdejší záložna Creditas naplnila svůj cíl – získat od lidí kapitál ve výši dvaceti miliard korun a rozšířit portfolio klientů mimo středomoravský region během prvních tří měsíců své existence. Volba úrokové sazby 0,6 % na neomezenou částku se ukázala jako dobrý strategický tah.

S výjimkou Air Bank a Equa bank jde o nejlepší zhodnocení v Česku. Vůbec nejzajímavější v počínání Creditasu ovšem bylo, že se jako vůbec první malá banka nedostala po svém startu do ztráty. Za první čtvrtletí své existence dokonce vykázala zisk 1,8 milionu korun.

Nejvyšší úrok na spořicím účtu na bankovním trhu nabízí stále Air Bank. Rovné procento ale získá jen ten, kdo nejméně pětkrát v měsíci zaplatí kartou od tohoto ústavu. Výhodnější úrok se navíc vztahuje jen na vklady do 250 tisíc na spořicím účtu a do 100 tisíc na běžném účtu.

Equa bank na spořicím účtu nabízí 0,8 % pod podmínkou tří plateb kartou a v částce maximálně 200 tisíc korun. Nominálně vyšší úrok 0,83 % u částky do 300 tisíc korun nabízí i Sberbank, ale s podmínkou vedení běžného úču. Poplatky za tento účet ale připraví klienta o polovinu peněz získaných z úroků.

Konkurence stále vede. Creditas však nabízí nesporně vysokou konkurenční výhodu v možnosti úročit na spořicích účtech neomezené množství peněz. Od částky zhruba půl milionu korun výš je spoření u tohoto ústavu zcela jasně nejlepší na trhu.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

ČEZ oznámil pokles zisku

Výsledky hospodaření největší české energetické společnosti ČEZ za třetí kvartál letošního roku přinášejí smíšené pocity, komentují analytici dnes zveřejněné výsledky firmy, jejímž majoritním akcionářem je český …

Nejčtenější

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru