Bankou roku je Česká spořitelna, překvapila Air Bank

Bankou roku 2015 se stala Česká spořitelna, která předstihla v žebříčku druhou UniCredit Bank a třetí Air Bank. V případě Air Bank je to vůbec poprvé, kdy se do první trojice nejlepších bank na českém trhu dostala nízkonákladová banka.

Ilustrační foto: www.csas.cz

„Vítězství České spořitelny je do jisté míry podobné jejímu vítězství v roce 2002, kdy začala realizovat zásadní změny,“ komentuje výsledky hlavní kategorie Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru soutěže.

O výsledcích rozhodla odborná porota složená z přibližně 70 členů – odborníků z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a zástupců předních korporací v České republice.

Odborná porota vybírala vítěze i v produktových kategoriích. Nejdynamičtější bankou roku se stala potřetí v řadě Air Bank, která ještě před oslavou čtvrtých narozenin překonat hranici čtyř set tisíc klientů. Další příčky obsadily Fio banka a Raiffeisenbank.

Air Bank zvítězila také v nové kategorii On-line banka roku 2015. On-line bankovnictví u nás využívá více než 60 % občanů a podle výzkumů jsou Češi nejaktivnějšími uživateli on-line bankovnictví v regionu střední a východní Evropy.

Loňský absolutní vítěz, Československá obchodní banka, letos získala vítězství v kategorii Banka bez bariér. Odborná porota vybírala vítěze i v produktových kategoriích. Účtem roku 2015 zvolili porotci Fio osobní účet od Fio banky a Hypotékou roku 2015 se stala Australská hypotéka od Hypoteční banky.

Česká spořitelna zvítězila rovněž v kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku, jejíž pořadí určují sami spotřebitelé v rámci hodnocení pro výzkumnou agenturu STEM/MARK.

V soutěži Pojišťovna roku zvítězila Allianz před UNIQA a ČSOB. Allianz pojišťovna opanovala i dílčí pojišťovací kategorie. Zvítězila ve všech, což se v soutěži stalo za celou dobu její historie poprvé. Stala se nejen absolutním vítězem, ale také zvítězila v kategoriích Autopojištění roku 2015 a Životní pojištění roku 2015.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

NN Group: Konečná dividenda je 1,40 eur na akcii

Nizozemská NN Group tento týden informovala o svých hospodářských výsledcích za poslední čtvrtletí loňského roku a za celá rok 2019. Za celý rok 2019 stoupl provozní výsledek na 1,794 miliardy eur, což představuje …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Z Česka bude brzy holina

Budou-li lesy umírat dál takovým tempem, jako poslední dva roky, tak se až na výjimky z Česka stane holina. A to se …
Rolovat nahoru