bool(false)

Banky se nově mohou ptát klientů, kde platí daně

Počátkem letošního dubna začala platit novela prohlubující mezinárodní výměnu informací při správě daní, která dále posílí možnosti boje proti mezinárodním daňovým únikům. „Pokud se Vás Vaše banka zeptá, zda platíte daně i jinde než v ČR, nelekejte se,“ komentovala to náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. Foto: Ministerstvo financí

Novela ukládá finančním institucím identifikovat s pomocí jejich klientů účty osob s daňovou povinností v členských zemích Evropské unie a v řadě dalších států. Ty na oplátku poskytnou českým úřadům informace o účtech tuzemských daňových rezidentů v zahraničí.

„Finanční správa díky tomu bude moci správně stanovit daňové povinnosti,“ poznamenala náměstkyně. ČR se podle ní tímto více zapojuje do globálního trendu zefektivňování mezinárodní spolupráce při potírání daňových podvodů, který podporuje Evropská unie i OECD.

Podle Schillerové jde o „drobný, ale velmi účinný nástroj boje proti trestné činnosti, která náš stát a běžné občany připravuje o více než 160 miliard korun ročně“.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru