Benzina se po více než 30 letech vrací na Slovensko

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice, vstupuje na slovenský trh. Svou první čerpací stanici na Slovensku plánuje otevřít v Malackách blízko slovensko-českých hranic na jaře letošního roku. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice, vstupuje na slovenský trh. Foto: Benzina

„Slovenský trh je pro naše maloobchodní aktivity přirozeným prostorem. K dosavadnímu velkoobchodnímu prodeji paliv na Slovensku tak nyní přidáváme i maloobchodní prodej pohonných hmot na čerpacích stanicích, které ponesou logo Benzina,“ vysvětluje Tomasz Wiatrak, místopředseda představenstva zodpovědný za maloobchodní aktivity společnosti Unipetrol, do jejíž skupiny Benzina spadá.

Očekáváním a chováním zákazníků si jsou český a slovenský trh velmi podobné. „Slovenští zákazníci se v posledních letech výrazně orientují na kvalitu paliv a mají zájem o široký doplňkový prodej včetně občerstvení. A právě toto jim jako dlouhodobý lídr českého trhu se silným a stabilním zázemím, nabídneme,“ pokračuje Wiatrak.

Podle Wiatraka má investice dlouhodobou povahu: „Chceme jít postupnými kroky a jsme přesvědčeni, že se staneme na slovenském trhu jedním z významných hráčů. Dosažení úrovně deseti stanic do konce roku 2019 by bylo úspěchem, ale důležitější, než vysoké tempo rozvoje, je pro nás dodržení naplánovaného obchodního modelu.“ Benzina chce expanzi provést zejména spoluprací s menšími provozovateli čerpacích stanic a je otevřena i akvizicím větších řetězců.

Slovenský trh je tomu českému podobný i svou nasyceností. Benzina se tedy v první fázi zaměří na oslovení stávajících provozovatelů čerpacích stanic. „Jsme otevřeni akvizicím větších či menších řetězců a malým provozovatelům nabízíme výhodnou spolupráci na bází franšízy. Zkušenosti z českého trhu říkají, že na čerpacích stanicích, které přešly pod značku legendárního koníka, objem prodaných pohonných hmot i doplňkového sortimentu záhy významně vzrostl,“ uzavírá Wiatrak.

PSALI JSME:
„Pump je u nás zbytečně moc,“ říká Václav Loula z petrolejářské asociace

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru