Bertíci se vrací do hypermarketů Albert. Díky hlasování zákazníků rozdělí 3,6 milionu korun

Ve středu 24. října startuje ve všech hypermarketech Albert další ročník úspěšného charitativního programu Bertík pomáhá. Budou to opět zákazníci, kdo rozhodne o projektech na podporu dětí ze sociálně ohroženého prostředí z blízkého okolí. Hlasování oblíbenými žetony Bertíky potrvá dva týdny a skončí 6. listopadu. Nadační fond Albert na základě výsledků hlasování rozdělí celkově více než tři a půl milionu korun, které poputují přímo k dětem – na úhradu studia, autoškoly i zájmových činností.

Hlasování propojuje místní komunity

Správní rada Nadačního fondu Albert vybrala z přihlášených projektů neziskových organizací 80 nejlepších ze všech krajů republiky. Zákazníci mohou od středy hlasovat a rozhodovat o projektech ze svého okolí v každém hypermarketu Albert po celém Česku. Všechny projekty jsou zaměřené na podporu dětí a rodin ze sociálně znevýhodněného prostředí a zákazníci si v každé prodejně vybírají, kterému ze dvou dají svůj hlas. Sami tak rozhodnou, zda podpoří doučování dětí z dětských domovů, účast handicapovaného chlapce v jezdeckém oddíle či třeba kurzy finanční gramotnosti pro dospívající ze sociálně znevýhodněného prostředí.

„Jsme rádi, že i letos můžeme společně s našimi zákazníky podpořit vzdělání a rozvoj dětí z dětských domovů a dalších neziskových organizací,“ říká Michal Pavelka, ředitel pro operativu obchodů Albert. „Je skvělé, že Bertíci mají lokální charakter a propojují místní komunity. Zákazníci tak vždy rozhodují a pomáhají konkrétním dobročinným projektům z jejich regionu,“ doplňuje.

Můj Bertík pomáhá

Za každý nákup nad 200 korun v hypermarketech Albert obdrží zákazníci společně s účtenkou jeden žetonek Bertík. Ten pak stačí vhodit do hlasovacího boxu umístěného za pokladnami. Po ukončení dvoutýdenního hlasování bude v každém z 80 regionů známý vítězný projekt, který získá od Nadačního fondu Albert částku 55 tisíc korun na realizaci, druhý projekt obdrží 35 tisíc korun.

„Ani letos nezůstane žádný z místních projektů na podporu sociálně znevýhodněných dětí, o kterých zákazníci rozhodují, poražený. Oba projekty z každého regionu od nás získají finanční prostředky na realizaci. Zákazníci si tak mohou být jisti, že každý hlas a vhozený Bertík má smysl,“ dodává programová ředitelka Nadačního fondu Albert Petra Režná.

Příběhy, které nabraly správný směr

Podrobnosti o programu Bertík pomáhá jsou k dispozici na webu Nadačního fondu Albert. Najít tady lze přehled všech projektů, pro něž je možné hlasovat v jednotlivých regionech a konkrétních hypermarketech Albert. Web odkrývá také další příběhy dětí z dětských domovů, které i díky Bertíkům nabraly ten správný směr.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V domácnostech škodí hlavně voda, čidla ale má málokdo

Nejčastějšími pojistnými událostmi v bytech a domech jsou škody způsobené únikem vody, které tvoří bezmála čtvrtinu všech případů. Přitom čidla, která mohou na prasklá potrubí nebo poruchy praček včas upozornit, mají jen tři procenta domácností. Vyplývá to ze statistik a průzkumu Poštovní spořitelny.

Nejdůvěryhodnější značky jsou Ibalgin a Paralen Grip

Ibalgin a Paralen Grip jsou značky, jimž čeští spotřebitelé nejvíce důvěřují. V rozsáhlém prestižním průzkumu Důvěryhodné značky ovládly kategorie volně prodejných léků. Slavnostní vyhlášení kompletních výsledků čtvrtého ročníku soutěže proběhlo 8. listopadu v Pražské křižovatce.

Nejčtenější

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …

Čeští dlužníci ulévají peníze i v Německu, říká prezident exekutorů

Rozhovor
Dlužníci pořád hledají obezličky, i když mají možnost požádat soud o odpuštění svých dluhů. Skrývají majetek do svěřenských fondů nebo ulévají peníze na účtech v Německu, a naopak němečtí neplatiči je schovávají u nás. A jak například na neplatiče nájemného? Preventivně doložkou o vystěhování sepsanou u notáře. To vše říká v rozhovoru pro FAEI.cz nový prezident Exekutorské komory JUDr. Vladimír Plášil.
Rolovat nahoru