Bertíci se vrací do hypermarketů Albert. Díky hlasování zákazníků rozdělí 3,6 milionu korun

Ve středu 24. října startuje ve všech hypermarketech Albert další ročník úspěšného charitativního programu Bertík pomáhá. Budou to opět zákazníci, kdo rozhodne o projektech na podporu dětí ze sociálně ohroženého prostředí z blízkého okolí. Hlasování oblíbenými žetony Bertíky potrvá dva týdny a skončí 6. listopadu. Nadační fond Albert na základě výsledků hlasování rozdělí celkově více než tři a půl milionu korun, které poputují přímo k dětem – na úhradu studia, autoškoly i zájmových činností.

Hlasování propojuje místní komunity

Správní rada Nadačního fondu Albert vybrala z přihlášených projektů neziskových organizací 80 nejlepších ze všech krajů republiky. Zákazníci mohou od středy hlasovat a rozhodovat o projektech ze svého okolí v každém hypermarketu Albert po celém Česku. Všechny projekty jsou zaměřené na podporu dětí a rodin ze sociálně znevýhodněného prostředí a zákazníci si v každé prodejně vybírají, kterému ze dvou dají svůj hlas. Sami tak rozhodnou, zda podpoří doučování dětí z dětských domovů, účast handicapovaného chlapce v jezdeckém oddíle či třeba kurzy finanční gramotnosti pro dospívající ze sociálně znevýhodněného prostředí.

„Jsme rádi, že i letos můžeme společně s našimi zákazníky podpořit vzdělání a rozvoj dětí z dětských domovů a dalších neziskových organizací,“ říká Michal Pavelka, ředitel pro operativu obchodů Albert. „Je skvělé, že Bertíci mají lokální charakter a propojují místní komunity. Zákazníci tak vždy rozhodují a pomáhají konkrétním dobročinným projektům z jejich regionu,“ doplňuje.

Můj Bertík pomáhá

Za každý nákup nad 200 korun v hypermarketech Albert obdrží zákazníci společně s účtenkou jeden žetonek Bertík. Ten pak stačí vhodit do hlasovacího boxu umístěného za pokladnami. Po ukončení dvoutýdenního hlasování bude v každém z 80 regionů známý vítězný projekt, který získá od Nadačního fondu Albert částku 55 tisíc korun na realizaci, druhý projekt obdrží 35 tisíc korun.

„Ani letos nezůstane žádný z místních projektů na podporu sociálně znevýhodněných dětí, o kterých zákazníci rozhodují, poražený. Oba projekty z každého regionu od nás získají finanční prostředky na realizaci. Zákazníci si tak mohou být jisti, že každý hlas a vhozený Bertík má smysl,“ dodává programová ředitelka Nadačního fondu Albert Petra Režná.

Příběhy, které nabraly správný směr

Podrobnosti o programu Bertík pomáhá jsou k dispozici na webu Nadačního fondu Albert. Najít tady lze přehled všech projektů, pro něž je možné hlasovat v jednotlivých regionech a konkrétních hypermarketech Albert. Web odkrývá také další příběhy dětí z dětských domovů, které i díky Bertíkům nabraly ten správný směr.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru