Bez Billa McDermotta by SAP nebyl takový, jak jej dnes známe

Bill McDermott, dosavadní šéf představenstva největší evropské softwarové společnosti SAP se sídlem v Německu se rozhodl neprodlužit smlouvu a skončit ve své funkci. Firma o tom informovala v tiskové zprávě s tím, že se souhlasem dozorčí rady s okamžitou platností byli novými výkonnými řediteli jmenováni Jennifer Morganová a Christian Klein. McDermott zůstává do konce roku v roli poradce pro zajištění hladkého průběhu nástupnictví.
Bill McDermott skončil v čele největší evropské softwarové společnosti, ale dokonce roku zůstane jako poradce. Foto: SAP

SAP bez Billa McDermotta by nebyl takový, jak jej dnes známe, tvrdí předseda dozorčí rady společnosti profesor Hasso Plattner: „Bill byl pro naši společnost neocenitelným přínosem, byl hlavní hnací silou přechodu SAP do cloudu, což, věřím, bude podporovat náš růst na mnoho dalších let.

„Každý generální ředitel sní o tom, že bude schopen předat firmu nové generaci v její plné síle,“ komentoval McDermott konec svého angažmá a dodal: „Když jsem se s odstupem podíval, kde teď jsme, jednoduše jsem nemohl uvěřit, co tato firma za poslední desetiletí dokázala. Jsem vděčný za příležitost vést jednu z nejlepších společností na světě.“

McDermott nastoupil do společnosti SAP v roce 2002, o šest let později se stal členem výkonné rady. Šéfem podniku se stal v roce 2010. Zpočátku se o tuto funkci dělil s Jimem Hagemannem Snabem, od roku 2014 už ale firmu řídil samostatně. V posledních letech dohlížel na období strmého růstu společnosti včetně rozšíření portfolia a posunu do cloudu.

Jeho nástupci, Jennifer Morganová a Christian Klein, mají desítky let zkušeností ze softwarového prostředí a oba jsou členy výkonné rady. Morganová se připojila k SAP v roce 2004. Klein zahájil kariéru v SAP před dvěma desítkami let jako student, naposledy působil jako provozní ředitel. V této pozici měl na starost vývoj produktů pro vlajkové ERP řešení SAP S/4HANA.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB