Bitcoin a ethereum rostou po zveřejnění údajů o inflaci v USA

Po slabších údajích o inflaci v USA jsme byli svědky pozitivního týdne pro trhy s kryptoměnami. Celková tržní kapitalizace kryptoměn se minulý týden zvýšila o šest procent a přinesla přírůstek zhruba 130 miliard dolarů.
Bitcoin a ethereum rostou po zveřejnění údajů o inflaci v USA. Ilustrační foto: Pixabay.com

Celková tržní kapitalizace se aktuálně nachází na úrovni 2,36 bilionu dolarů, což je zhruba 30 procent od historického maxima ve výši tří bilionů dolarů z roku 2021. Kromě trhů s kryptoměnami se na základě zveřejnění údajů o inflaci zvedly na rekordní hodnoty také americké indexy.

Zejména bitcoin v posledních týdnech stále více koreluje s americkými akciovými trhy. S nástupem druhé poloviny roku bude hrát makroekonomické klima, zejména údaje o inflaci a potenciální snižování úrokových sazeb, rozhodující roli při určování směru vývoje cen bitcoinu (a širšího spektra kryptoaktiv, pozn. aut.) po zbytek letošního roku.

Ethereum v pondělí vzrostlo až o 19 procent, jelikož se výrazně zvýšila naděje na schválení spotového ethereového ETF (burzovně obchodovaný fond, pozn. red.).

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) požádala burzy, aby aktualizovaly svá podání 19b-4 pro spotové ETF na ethereum před termínem 23. května.

Navzdory dosavadnímu vývoji není zaručeno, že ETF budou zavedeny 23. května nebo brzy po něm, protože pro spuštění spotového ETF etherea je třeba schválit také registrační prohlášení S-1, což může trvat týdny nebo i měsíce.

Eric Balchunas, senior analytik ETF agentury Bloomberg, který rozsáhle informoval o schvalování spotových bitcoinových ETF, na platformě „X“ zvedl šance na schválení spotových ethereových ETF z 25 na 75 procent.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB