Bitcoin je na novém rekordu. V USA spustili první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

Názor
Bitcoin se ve středu odpoledne středoevropského času dostal na nový cenový rekord. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se vyhoupla na úroveň necelých 68 tisíc dolarů za kus. V korunách tak bitcoin vyšel takřka na 1,5 milionu, poprvé v historii.
Bitcoin je na novém rekordu. V USA spustili první bitcoinový fond pro širokou veřejnost. Ilustrační foto: Pixabay.com

Dosavadní rekordní cena, které bitcoin dosáhl letos 14. dubna, představovala necelých 65 tisíc dolarů. K novému rekordu pomohlo bitcoinu zejména to, že včera měl úspěšný debut první americký burzovně obchodovaný fond umožňující investice do termínových kontraktů na bitcoin. Spuštěním fondu společnosti ProShares se v USA skončila osmiletá etapa dohadů a debat ohledně spuštění fondu, který umožňuje poměrně snadné investování do bitcoinu konvenčním způsobem.

To by k investování od bitcoinu mělo přivést další investory, kteří se dosud zdráhali do kryptoměny investovat, neboť si například nechtěli sami zakládat bitcoinové peněženky, nebo překonávat jiné výzvy plynoucí stále z poměrně slabé uživatelské přívětivosti kryptoměn. Konvenční bitcoinový fond navíc kryptoměnu v očích odborné i širší veřejnosti dále legitimizuje.

PSALI JSME:
Mladí lidé přestávají věřit bitcoinu

První žádost o spuštění bitcoinového fondu byla u americké Komise pro burzy a cenné papíry podána už v roce 2013. Komise ale dosud všechny žádosti „smetla ze stolu“, s širokou paletou zdůvodnění, od obav z cenové manipulace po pochybnosti nad ověřováním objemu vlastnictví kryptoměny v majetku toho či onoho fondu.

Ve Spojených státech se konvenčně obchoduje s termínovými kontrakty na bitcoin, avšak zatím nebyly činné žádné fondy, jež se na ně specializují. To se nyní tedy podle všeho změní. Jde o vysoce příznivou, přelomovou událost, takže rozhodně nelze vyloučit, že cena bitcoinu v blízké době výrazně překoná svůj aktuální rekord.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Co nového v investicích? Nově je možné investovat do úvěrů zajištěných bitcoiny

Zavřít reklamu ×
  1. Z toho všeho přímo čpí likvidace likvidity peněz a nástup virtuální měn už jen z pohledu enormního plánovaného deficitu v Amikostánu – rotačky jedou na plné pecky. Přichystávají systém bezhotovostní společnosti – výhled – Komuna v PAX AMERICANA , nic se nebude vlastnit (Schwab – byl bych nejspokojenější když atd….)a lidé budou dostávat to co budou potřebovat , nebo dle zásluh a poslušnosti 🤮😜😇

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB