Bitcoin se vrací zpět na úroveň 60 000 dolarů

Bitcoinu, nejrozšířenější kryptoměně, se nepodařilo navázat na dynamiku z předchozího týdne, přičemž jeho cena nebyla schopna dosáhnout „vyššího maxima“ nad hranicí 66 800 dolarů. Místo toho jsme byli svědky ústupu k hranici 60 000 dolarů, která byla od března opakovaně otestována.
Bitcoin se vrací zpět na úroveň 60 000 dolarů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Jak naznačuje neutrální hodnocení indexu Crypto Fear and Greed, zdá se, že se na trzích s kryptoměnami nacházíme v určitém útlumu. I po posledním snížení odměny za blok bitcoinu na polovinu je volatilita cen ve druhém čtvrtletí daleko od toho, co jsme viděli na začátku roku.

Tento týden nás však čeká velké množství makroekonomických ukazatelů: V úterý byly zveřejněny nejnovější údaje o americkém indexu cen výrobců (PPI) a ve středu o indexu spotřebitelských cen (CPI) a také vystoupí předseda Fedu, americké centrální banky, Jerome Powell.

Údaje, které budou v obou případech výrazně nad nebo pod prognózou, by mohly v krátkodobém horizontu přinést určitou volatilitu. Pokud údaje o PPI a CPI vyjdou nižší, než se předpokládalo, očekávám, že dojde k růstu cen kryptoměn, protože trhy začnou mírně doufat, že snížení úrokových sazeb přijde dříve.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB