Blížící se zasedání ECB euru svědčí

Názor
Společné evropské měně se v průběhu úterní evropské seance dařilo. Z ranních kotací pod 1,015 se kurz posunoval dále od parity, v odpoledních hodinách byl o více než cent výše. Euro živí spekulace na možné razantnější zvýšení eurových úrokových sazeb na čtvrtečním zasedání.
Společnou evropskou měnu živí spekulace na možné razantnější zvýšení eurových úrokových sazeb ECB na jejím čtvrtečním zasedání.

My předpokládáme zvýšení depozitní sazby o 25 bazických bodů na -0,25 procenta. Spekuluje se ale, že zavedení antifragmentačního nástroje by mohlo umožnit sazby zvednout o 50 bazických bodů a ty by se tak po dlouhých letech dostaly ze záporného teritoria.

Trhy již dnes nijak dramaticky nereagovaly na šířící se zvěsti, že plyn z Ruska v závěru tohoto týdně téct nezačne. Ani akciové trhy se již tohoto scénáře výrazně nebojí, evropské indexy byly v úterý v mírném plusu, zrovna tak futures na americké akcie. Květnová stavební výroba v eurozóně skončila lepším výsledkem, potvrzená inflační data za červen již nic nového nepřinesla.

Sílící euro ocenily regionální měny, zejména polský zlotý. Maďarský forint v odpoledních hodinách většinu intradenních zisků odepisoval. Česká koruna si opět žila svým příběhem. Z ranních kotací u 24,55 CZK/EUR sice hned po otevření posílila o více než deset haléřů, velmi rychle ale tyto zisky vymazala a po celé odpoledne se kurz držel v blízkosti ranních zahajovacích 24,55 CZK/EUR.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Dolar je k euru nejsilnější za zhruba dvě dekády

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad Češi se začali více zajímat o hypotéky v eurech. Ty oproti korunové hypotéce nabízí výhodnější úrokovou sazbu, ale zdaleka nejsou tak výhodné, jak se na první pohled může …

Americký dolar výrazně oslabil

Americký dolar ve čtvrtek výrazně oslabil. K euru ztratil zhruba jedno procento své hodnoty a dostal se k 1,05 USD/EUR. Dolarové sazby svým poklesem reagovaly na rostoucí sázky finančních trhů na zvolnění tempa …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Nešťastné a neveselé. Každý desátý Čech nemá peníze na vánoční dárky

Průzkum
Bezmála desetina Čechů letos nebude kupovat žádné vánoční dárky, protože na ně nemají dost peněz. Ukázal to průzkum pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika, která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Z odpovědí také vyplynulo, že mnozí lidé nakupují dárky s výrazným předstihem. Výsledky průzkumu má redakce FAEI.cz k dispozici.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …