Božkov Republica obohacuje své portfolio o dominikánský rum vyráběný tradiční metodou Solera

Božkov Republica odkazující na období první republiky uvádí pravý třtinový rum původem z Dominikánské republiky. Novinka je vyráběná metodou Solera dosud používanou zejména při výrobě prémiových rumů. Nejsilnější značka v kategorii navazuje novým vysoce kvalitním třtinovým rumem na své dosavadní úspěchy a pokračuje v podpoře růstu.
Božkov Republica uvádí pravý třtinový rum původem z Dominikánské republiky. Novinka je vyráběná metodou Solera dosud používanou zejména při výrobě prémiových rumů. Foto: Michal Prouza

„Velice nás těší, že Božkov Republica zaznamenává obrovský úspěch mezi spotřebiteli, kde vytvořila segment lokálních prémiových rumů. I proto se snažíme pravidelně přicházet s novinkami, ve kterých reagujeme na aktuální trendy. V současné době spotřebitelé vyhledávají třtinové rumy se sušším chuťovým profilem, z konkrétních destinací v Karibiku.

Proto uvádíme na trh náš nový dominikánský třtinový rum Božkov Republica Solera. Novinka je v rámci svého cenového segmentu unikátní využitím prémiové metody staření rumů Solera, přitom se nám podařilo ji uvést za atraktivní ‚Božkovskou‘ cenu,“ dodává Tomáš Hejkal, Marketing Director ve společnosti STOCK Plzeň-Božkov.

Novinka Božkov Republica se vyrábí v Dominikánské republice tradiční metodou Solera, která se dosud používala především u prémiových rumů. Její podstatou je umístění rumů v dubových sudech nad sebou do takzvaného pyramidového seskupení.

Každé patro obsahuje jinak starý rum, přičemž sudy jsou řazeny od nejstaršího po nejmladší. Tento proces zajišťuje optimální zrání. Božkov Republica Solera se vyznačuje jantarovou barvou, jemnou a přirozenou chutí s tóny karamelu, sušeného ovoce, citrusů, sherry, vanilky a koření.

Kategorie rumů je druhou nejrychleji rostoucí kategorií lihovin na českém trhu, přičemž právě Božkov Republica je v této kategorii jedničkou. Značce se od jejího uvedení na trh v roce 2018 podařilo i díky inovacím vytvořit zcela nový segment lokálních rumů s neuvěřitelným obratem téměř tří miliard korun.

Prioritou společnosti STOCK Plzeň-Božkov, pod kterou značka Božkov Republica spadá, bude i nadále podpora inovací, a právě novinka vyrobená metodou Solera má být jednou z nich.

Marketingová podpora

Uvedení novinky na trh bude podpořeno na sociálních sítích, v rámci PR a novým TV spotem, který připravila agentura Made by Vaculík. Ten bude ke zhlédnutí na televizních obrazovkách v období od dubna do června. Ve stejném termínu bude probíhat i on-line kampaň.

Kromě mediální podpory a PR se Božkov Republica zaměří i na podporu v místě prodeje. U retailu bude kladen důraz na sekundární vystavení, POS materiály a vizibilitu, v oblasti gastro se značka kromě vizibility a POS materiálů zaměří také na self runy.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB