British Airways investuje do nového a bohatšího cateringu

Letecká společnost se hodlá zaměřit na kvalitu i kvantitu poskytovaného cateringu. Cestující na dálkových letech mohou nyní ochutnat atraktivní jídla z britské i regionální kuchyně podle zvolené cílové destinace i neméně lákavé svačiny.

Společnost British Airways oznámila, že investuje několik milionů liber do svého cateringového programu World Traveller v turistických třídách na dlouhých trasách. V novém rozšířeném a vylepšeném menu nabídne cestujícím nejen větší množství kvalitních pokrmů, ale i bohatý výběr hlavních chodů i menšího občerstvení, a to po celou dobu letu.

Dříve cestující na palubě dostali pouze menší občerstvení, tříchodové menu nebo lehké jídlo, v závislosti na době a délce svého letu, a k dispozici jim byl i bezplatný barový servis teplých a studených nápojů.

Nový catering nabízí British Airways od 17. ledna a jeho složení se chystá měnit každých šest měsíců.

Carolina Martinoli, ředitelka brand and customer experience společnosti British Airways, uvedla: „Od našich zákazníků víme, že když absolvují let na delší vzdálenost, je pro ně důležité, aby se během cesty dobře najedli i napili. A právě spokojenost zákazníků nás motivuje k tomu, abychom jim let co nejvíce zpříjemnili. Tato několikamilionová investice nám dovolila soustředit se na množství nabízeného cateringu i na jeho kvalitu. Cestující tak mohou na palubě ochutnat lahodná jídla a skvělé snacky během celého letu.

„Naše nové čtyřchodové menu bylo vytvořeno týmem výborných kuchařů. Zavedli jsme také možnost, vybrat si z regionálních jídel podle zvolené trasy. Jako druhý chod si zákazníci mohou dát buď chutný sendvič, nebo vydatnější pizzový wrap, oba podávané s dalším občerstvením v závislosti na délce letu.“

„Zákazníci se nám také svěřili, že si chtějí během dlouhého letu nechat část jídla na později. Proto jsme pohár vody, podávaný k prvnímu jídlu, nahradili lahví vody Highland Spring a na našich nejdelších linkách jsme cestujícím přidali svačinové boxy od firmy Graze. Během denních letů z Londýna nabízíme zmrzliny Magnum, a boxy s čokoládou a chipsy na příletových a nočních linkách.“

Zákazníci letecké společnosti jsou na palubě letadla přivítáni preclíky a uvítacím nápojem. Po usazení na místo jim palubní personál začne servírovat čtyři chody – například kuskusový salát jako předkrm, po něm následuje hlavní chod v podobě dušeného kuřecího masa se zeleninou a omáčkou, bramborové kaše colcannon a sezónní zeleniny. Pro vegetariány je připravené menu z rajčat, těstovin a výběru zeleniny. Jako dezert mohou cestující ochutnat karamelovo-čokoládovou solenou pěnu Pots & Co, a na závěr sušenky a sýr. Ke každému jídlu je servírováno pečivo a láhev vody Highland Spring.

Na denních linkách dálkových letů, které trvají jen pár hodin, do míst, jako jsou New York a Dubai, cestující dostanou sendvič s vejcem a řeřichou spolu s čokoládou nebo tyčinkou Nutri-Grain. Cestující  do vzdálenějších destinací, jako je Kapské Město, nebo Hongkong, obdrží teplý pizzový wrap či vybrané regionální jídlo, misku s těstovinami, čokoládové brownie a nápoj a navíc ještě barbecue Graze box. Na dálkových nočních letech je cestujícím servírovaná teplá anglická snídaně.

Cestujícím na denních letech z Londýna personál na palubě letadla nyní nabízí několik druhů zmrzliny Magnum, zatímco na nočních linkách jsou to nejrůznější čokolády, které jsou volně k dispozici i v letadlové kuchyni.

V rámci své letecké sítě nabízí British Airways výběr z nejrůznějších regionálních hlavních jídel. Ochutnat je cestující mohou například na linkách do Číny, Hongkongu, Japonska, Koreje, Čennaí, Bombaje, Hajdarábádu, Bengalúru, Dillí a zpět, nebo do míst na Blízkém východě, jako je Abú Zabí, Bahrajn, Dubaj, Kuvajt, Omán, Katar a Saúdská Arábie. Regionální snídaně se pak podávají na trasách z Dálného východu.

Zákazníci se speciálními dietními požadavky si mohou více než 24 hodin před odletem provést rezervaci na ba.com/managemybooking a objednat si jídlo podle svého zdravotního stavu. Cestujícím, kteří vyhledávají nadstandardní péči, je k dispozici nabídka vybraných pokrmů. Mohou si je objednat 24 hodin před odletem z Heathrow a v nabídce najdou Pokrm pro labužníky za £ 18.00, Chuť Británie a Chuť Dálného východu za £ 16.00, nebo velkou britskou snídani, výběr z jídel zdravé výživy, vegetariánskou kuchyni, vše za £ 15.00.

Společnost British Airways bude v následujících pěti letech investovat 4,5 miliardy liber do zkvalitňování služeb pro své zákazníky. Tato investice mimo jiné zahrnuje zavedení rychlého wifi připojení a elektrické zásuvky ve všech sedadlech, nové interiéry ve 128 dálkových letadlech a pořízení 72 nových letadel. Společnost se dále chystá investovat 600 milionů liber do své business třídy Club World, a to včetně vynikajícího stravování a luxusních lůžkovin společnosti White Company. V roce 2019 by měla v letadlech navíc přibýt nová sedadla s přímým vstupem z uličky, takže se sousedící pasažéři nebudou navzájem rušit. Letos British Airways začne nové služby poskytovat na šesti nových trasách včetně Nashvillu a Seychel.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Škody v zahraničí rostly rychleji než počet českých turistů

Počet škod roste ještě rychleji, než počet zahraničních cest. V loňském roce ERV Evropská pojišťovna evidovala 40% meziroční nárůst škod a jejich výše vzrostla dokonce o 64 %. Průměrná výše škody z cestovního pojištění stoupla o 10 % na 10 997 korun. O třetinu přibylo velkých škod nad 100 tisíc korun. Jejich …

Šéfové tápou v motivaci a hodnotách zaměstnanců

Nové cíle, členové týmu různých typů, změna rolí, struktury a odpovědnosti, které jsou dnes v práci běžnou realitou, vytvářejí stres, konflikty a další problémy v pracovních vztazích na všech úrovních. Vedení firem a manažeři často nerozumí tomu, proč se zaměstnanec chová, jak se chová, co ho k tomu vede.

ESSOX posiluje ve financování „zelených projektů“

Společnost ESSOX významně posílila svou orientaci na financování komplexních projektů v oblasti využití obnovitelných zdrojů energie. Právě ve schopnosti financovat komplexní projekt – tedy od poradenství a zpracování projektu, přes nákup technologií a jejich instalaci, až po doplňkové služby, jako je pojištění – …

Nejčtenější

Investiční životní pojištění: Selhání státu využívá česká vyčůranost

Téma týdne
Investiční životní pojištění (IŽP) to schytává zleva i zprava, jako špatně trénovaný boxer v ringu. Navíc postupně získalo pověst podrazáka, který ten zápas bez skrupulí prodal. Za svou momentální mizernou formu ani vnímání ze strany veřejnosti ale tento produkt nemůže a nezavinili je ani jeho „trenéři“, tedy pojišťovny působící na českém trhu. Na vině je promotér, tedy stát, jeho chaotický přístup využívá …
Rolovat nahoru