British Airways investuje do nového a bohatšího cateringu

Letecká společnost se hodlá zaměřit na kvalitu i kvantitu poskytovaného cateringu. Cestující na dálkových letech mohou nyní ochutnat atraktivní jídla z britské i regionální kuchyně podle zvolené cílové destinace i neméně lákavé svačiny.

Společnost British Airways oznámila, že investuje několik milionů liber do svého cateringového programu World Traveller v turistických třídách na dlouhých trasách. V novém rozšířeném a vylepšeném menu nabídne cestujícím nejen větší množství kvalitních pokrmů, ale i bohatý výběr hlavních chodů i menšího občerstvení, a to po celou dobu letu.

Nabídka nového cateringu nyní zahrnuje:

  • Preclíky s uvítacím nápojem
  • Čtyřchodové menu zahrnující předkrm, entrée, dezert, sýr a sušenky, to vše doplněné pečivem a lahví vody
  • Druhé jídlo nebo vydatná svačina v závislosti na délce letu
  • Výběr z regionálních jídel podávaných podle zvolené destinace
  • Zmrzliny Magnum
  • Čokolády a chipsy
  • Teplá snídaně na dlouhých nočních letech
  • Svačinový box od firmy Graze podávaný na delších letech
  • Bezplatné nápoje z baru

Dříve cestující na palubě dostali pouze menší občerstvení, tříchodové menu nebo lehké jídlo, v závislosti na době a délce svého letu, a k dispozici jim byl i bezplatný barový servis teplých a studených nápojů.

Nový catering nabízí British Airways od 17. ledna a jeho složení se chystá měnit každých šest měsíců.

Carolina Martinoli, ředitelka brand and customer experience společnosti British Airways, uvedla: “Od našich zákazníků víme, že když absolvují let na delší vzdálenost, je pro ně důležité, aby se během cesty dobře najedli i napili. A právě spokojenost zákazníků nás motivuje k tomu, abychom jim let co nejvíce zpříjemnili. Tato několikamilionová investice nám dovolila soustředit se na množství nabízeného cateringu i na jeho kvalitu. Cestující tak mohou na palubě ochutnat lahodná jídla a skvělé snacky během celého letu.

“Naše nové čtyřchodové menu bylo vytvořeno týmem výborných kuchařů. Zavedli jsme také možnost, vybrat si z regionálních jídel podle zvolené trasy. Jako druhý chod si zákazníci mohou dát buď chutný sendvič, nebo vydatnější pizzový wrap, oba podávané s dalším občerstvením v závislosti na délce letu.”

“Zákazníci se nám také svěřili, že si chtějí během dlouhého letu nechat část jídla na později. Proto jsme pohár vody, podávaný k prvnímu jídlu, nahradili lahví vody Highland Spring a na našich nejdelších linkách jsme cestujícím přidali svačinové boxy od firmy Graze. Během denních letů z Londýna nabízíme zmrzliny Magnum, a boxy s čokoládou a chipsy na příletových a nočních linkách.”

Zákazníci letecké společnosti jsou na palubě letadla přivítáni preclíky a uvítacím nápojem. Po usazení na místo jim palubní personál začne servírovat čtyři chody – například kuskusový salát jako předkrm, po něm následuje hlavní chod v podobě dušeného kuřecího masa se zeleninou a omáčkou, bramborové kaše colcannon a sezónní zeleniny. Pro vegetariány je připravené menu z rajčat, těstovin a výběru zeleniny. Jako dezert mohou cestující ochutnat karamelovo-čokoládovou solenou pěnu Pots & Co, a na závěr sušenky a sýr. Ke každému jídlu je servírováno pečivo a láhev vody Highland Spring.

Na denních linkách dálkových letů, které trvají jen pár hodin, do míst, jako jsou New York a Dubai, cestující dostanou sendvič s vejcem a řeřichou spolu s čokoládou nebo tyčinkou Nutri-Grain. Cestující  do vzdálenějších destinací, jako je Kapské Město, nebo Hongkong, obdrží teplý pizzový wrap či vybrané regionální jídlo, misku s těstovinami, čokoládové brownie a nápoj a navíc ještě barbecue Graze box. Na dálkových nočních letech je cestujícím servírovaná teplá anglická snídaně.

Cestujícím na denních letech z Londýna personál na palubě letadla nyní nabízí několik druhů zmrzliny Magnum, zatímco na nočních linkách jsou to nejrůznější čokolády, které jsou volně k dispozici i v letadlové kuchyni.

V rámci své letecké sítě nabízí British Airways výběr z nejrůznějších regionálních hlavních jídel. Ochutnat je cestující mohou například na linkách do Číny, Hongkongu, Japonska, Koreje, Čennaí, Bombaje, Hajdarábádu, Bengalúru, Dillí a zpět, nebo do míst na Blízkém východě, jako je Abú Zabí, Bahrajn, Dubaj, Kuvajt, Omán, Katar a Saúdská Arábie. Regionální snídaně se pak podávají na trasách z Dálného východu.

Zákazníci se speciálními dietními požadavky si mohou více než 24 hodin před odletem provést rezervaci na ba.com/managemybooking a objednat si jídlo podle svého zdravotního stavu. Cestujícím, kteří vyhledávají nadstandardní péči, je k dispozici nabídka vybraných pokrmů. Mohou si je objednat 24 hodin před odletem z Heathrow a v nabídce najdou Pokrm pro labužníky za £ 18.00, Chuť Británie a Chuť Dálného východu za £ 16.00, nebo velkou britskou snídani, výběr z jídel zdravé výživy, vegetariánskou kuchyni, vše za £ 15.00.

Společnost British Airways bude v následujících pěti letech investovat 4,5 miliardy liber do zkvalitňování služeb pro své zákazníky. Tato investice mimo jiné zahrnuje zavedení rychlého wifi připojení a elektrické zásuvky ve všech sedadlech, nové interiéry ve 128 dálkových letadlech a pořízení 72 nových letadel. Společnost se dále chystá investovat 600 milionů liber do své business třídy Club World, a to včetně vynikajícího stravování a luxusních lůžkovin společnosti White Company. V roce 2019 by měla v letadlech navíc přibýt nová sedadla s přímým vstupem z uličky, takže se sousedící pasažéři nebudou navzájem rušit. Letos British Airways začne nové služby poskytovat na šesti nových trasách včetně Nashvillu a Seychel.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Některé pražské lokality mohou ještě podražit

Rozvoj dopravní infrastruktury, těsné sousedství s „dobrými adresami“, koncepční přístup některých městských částí k řešení větších území: To vše jsou faktory, které mohou podle odborníků i při dnešních vysokých …

Expobank CZ znovu finančně podpořila NAUTIS

Na předvánočním setkání Expobank CZ v Obecním domě obdrželi zástupci Národního ústavu pro autismus symbolický šek na částku 300 000 korun. Expobank CZ je generálním partnerem NAUTIS již od roku 2007 a pravidelně …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru