bool(false)

Broker Consulting roste nepřetržitě 19. rok v řadě

Podle předběžných dat za rok 2017 skupina Broker Consulting meziročně zvýšila obrat z hlavní činnosti o téměř 10 procent na 1,135 miliardy korun. Jednotlivě byl růst za Českou republiku téměř 9 procent, za Slovensko pak zhruba 16,5 procenta. Dosaženými výsledky skupina potvrdila pevnou pozici mezi lídry na česko-slovenském finančně-poradenském trhu a dlouhodobou stabilitu poskytovatele profesionálního finančního a realitního poradenství.

„Jako jediná společnost ve finančně-poradenském segmentu rosteme už od svého založení v roce 1998. Naši klienti, kterých je aktuálně 608 tisíc, se tak mohou opřít o silného a stabilního partnera v oblasti financí a realit. Jejich důvěru v Broker Consulting potvrdilo i 101 516 nově sjednaných smluv v loňském roce,“ uvádí k výsledkům Petr Hrubý, statutární ředitel Broker Consulting, a dodává: „Skupině se dařilo zejména v oblasti úvěrů a financování bydlení, kde došlo k nárůstu proti roku 2016 o 21 procent. Za Českou republiku jsme našim klientům zprostředkovali úvěry v objemu za více než 10,5 miliard korun. Neméně úspěšná byla skupina také v oblasti investic, kde došlo k meziročnímu nárůstu obratu o 11 procent. Objem zprostředkovaných investic klientů za Českou republiku dosáhl výše 3,3 miliard korun.“

Poměrovému rozložení uzavřených smluv za Broker Consulting v Česku těsně dominovaly smlouvy životního pojištění s 28 % před pojištěním neživotním s 26 %. Bankovní služby včetně úvěrů na bydlení tvořily 17 % a investice 20 % uzavřených smluv. Ostatní produkty tvořené zejména penzijními produkty či stavebním spořením se na produkci podílely 7 % a realitní obchody 2 %.

Realitní obchody vzrostly na trojnásobek

Důležitým milníkem byl růst realitních služeb Broker Consulting, meziročně skupina ztrojnásobila počet zprostředkovaných realitních obchodů a během tří let se zařadila mezi 15 nejvýznamnějších poskytovatelů realitních sužeb v Česku. Realitní obchody tvořily z hlediska smluv zhruba 2 % podílu, ale 9 % obratu, který  celkově za rok 2017 v realitních obchodech přesáhl 85 milionů korun. K růstu v realitách přispělo i to, že Broker Consulting se jako jeden z mála stal spolehlivým partnerem řady developerských projektů, které má v exkluzivní nabídce.

„Na pozitivních výsledcích za Českou republiku se také čím dále více podílejí naše pobočky OK POINT, a to  zhruba 8,3 procenty celkového obratu. V loňském roce jsme otevřeli 16 nových poboček, celkově jsme se dostali na 28 zprovozněných OK POINTů ke konci roku 2017. Plánem pro letošní rok je uzavírat s 60 otevřenými OK POINTy,“ upřesňuje Petr Hrubý. „Strategickým krokem bylo vybavení všech našich OK POINTů vlastními vkladomaty od března 2017. Měsíčně jimi proteče přes 130 milionů korun.“ V polovině února byl otevřen 30. jubilejní OK POINT v Praze v Karlíně. Jeho postavení je o to výjimečnější, že za ním stojí franšízantka Jitka Přibylová, která se v rámci Broker Consulting stala první provozující více než jeden OK POINT.

Digitalizace a inovace

Pro rok 2018 má Broker Consulting v plánu nadále pokračovat v rozšiřování pobočkové sítě OK POINT a posilovat spolupráci se zájemci o OK POINT mimo finančně-poradenský trh. Dále společnost bude pokračovat v započaté digitalizaci s cílem dokončit aplikace tak, aby konzultanti mohli posloužit klientům v režimu „paperless“. Od druhého čtvrtletí plánuje Broker Consulting plný přechod na digitální zpracování Finančního plánu a uzavírání smluv on-line za pomoci biometrického podpisu biosign.

„Co se týká jednotlivých oblastí, tak i v letošním roce očekáváme, že se nám bude dařit zejména v segmentu financování bydlení, realit a také investic. Objemem obratu chceme v roce 2018 v rámci skupiny růst o 20 procent,“ predikuje vývoj statutární ředitel Broker Consulting a uzavírá: „Letos v květnu oslavíme 20 let od založení Broker Consulting. Za tu dobu jsme z malé regionální firmy vyrostli v jednu z největších finančně-poradenských společností na českém a slovenském trhu. A nehodláme usnout na vavřínech, nadále chceme růst a do tří let se stát jedničkou na trhu v obratu.“

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

UNIQA slaví čtvrtstoletí svého působení na českém pojistném trhu

V těchto dnech uplynulo právě 25 let od založení Česko-rakouské pojišťovny „na zelené louce“. Za jejím zrodem stál zejména zájem největší rakouské pojišťovny Bundesländer proniknout co nejdříve na trhy východní Evropy po změnách, které přinesl rok 1989. Bundesländer byl hlavní složkou pozdějšího evropského …

Flexibilní parní turbíny podporují provoz obnovitelných zdrojů

Podíl přímé výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů – zejména fotovoltaických a větrných elektráren – v posledním desetiletí stoupl a navýšilo se i energetické využití biomasy. To klade nové nároky i na provoz klasických tepelných a vodních elektráren, ke slovu se tak dostávají technologické inovace.

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …

Příští sčítání lidu chceme udělat co nejkomfortnější, říká statistik Robert Šanda

Rozhovor
Zapojit se do sčítání v roce 2021 bude mnohem jednodušší. Kromě toho, že si občané budou moci vybrat, jakou formou budou vyplňovat sčítací formuláře, nebudou o sobě muset uvádět citlivé údaje. „Například nebudeme nic zjišťovat o příjmech, majetku nebo zdravotním stavu,“ vysvětluje Robert Šanda, ředitel odboru statistiky obyvatelstva ČSÚ (Český statistický úřad).
Rolovat nahoru