Brzdové destičky na motorku z Japonska pod stromeček nedostane

Objednat si až teď nějaké věci pod stromeček je skoro už bláhové. Pravděpodobnost, že nedorazí před 24. prosincem, začíná hraničit s jistotou. Logistické a přepravní společnosti nestíhají. A obzvlášť, když po něčem zatoužíte za zahraničí.
Originální brzdové destičky na motorku z Japonska nedorazily a letos už nedorazí. Ztratily se. Ilustrační foto: Pixabay.com

„Odvezl jsem motorku na servis. Tak nějak jsem doufal, že si ten servis nadělím pod stromeček. Občas bych se svezl i teď. Ale i když se díly objednávaly už před třemi týdny, a servis má přímé dodavatelské vztahy, tak bohužel originální brzdové destičky z Japonska nedorazily a letos už nedorazí. Ztratily se. A v továrně našemu servisu sdělili, že na expedici je toho tolik a lidí málo kvůli covidu, že spíše až někdy ke konci ledna,“ popisuje pan Jiří ze středních Čech.

Nemusí jít ale ani o takovou specialitu, jako jsou brzdové destičky, aby se stalo, že dárek prostě pod stromeček nepřijde. „Několikanásobné objemy nákupů oproti běžnému stavu budou internetové obchody evidovat ještě do středy, která už je pro včasné doručení zboží opravdu hraniční,“ uvedl Miroslav Uďan ze společnosti Shoptet, která e-shopy monitoruje.

„Nejhorší situace posledních týdnů byla ve dnech 28. až 30. listopadu, kde žádný ze sledovaných dopravců standardně nedoručoval do druhého dne, jako v průběhu roku. Výjimkou nebylo ani doručení delší než čtyři dny. Nyní se situace lehce zlepšila. Zajímavostí je, že se v letošním roce po dlouhé době zvýšil podíl dobírky, což přičítáme novým zákazníkům na internetu, které přivedla do on-line světa pandemie,“ dodává David Folprecht z projektu Česká logistika.

Podle ředitele společnosti Zaslat.cz, Miroslava Michalka je stav balíkové dopravy nadále vážný: „Momentálně jsme na čtvrtém stupni našeho barometru balíkové přepravy, ale výhledově se těsně před Vánoci dostaneme až na pátý, tedy kritický. Některá depa nebudou schopna odbavit balíky i několik dní.“

PSALI JSME:
Nejpozdější termín pro doručení do Vánoc je nyní 18. prosince

Data Shoptetu ukazují, že průměrná útrata na jednoho nakupujícího dosahovala během rekordní středy 9. prosince bezmála dvou tisíc korun. I letos mezi nakupujícími převládaly ženy nad muži, a to přibližně v poměru 6:4. Podíl plateb kartou dosahoval téměř 40 procent, zatímco dobírka zhruba 25 procent.

Z analýzy milionů zásilek tomuto projektu vychází, že v týdnu 30. 11. – 4. 12. 2020 doručovala společnost DPD balík v průměru 41 hodin, Geis 49 hodin a PPL 54 hodin od podání k doručení.

PSALI JSME:
Balíkové firmy už teď nestíhají. Zásilkovna omezuje doručení na adresu

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Spotřebitel

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Antigenní testy jednou týdně jsou fajn, ale nezachytí počátek covidu

Rozhovor
Odborníci kritizují antigenní testy, protože ze své povahy nemocné primárně na vrcholu infekce, ale nezachytí počáteční stádium. „Nejen naši odborníci preferují raději PCR testy, které jsou přesnější, protože přímo detekují přítomnost virové RNA a odhalí tak nákazu již mnohem dříve,“ říká v rozhovoru pro FAEI.cz šéfka krevních laboratoří Synlab Kateřina Bílly Danyšová.
Rolovat nahoru