Bude francouzská Hello Bank štikou v českém rybníku?

Na několikaletého lídra v disciplíně spořicích účtů Air Bank teď vehementně útočí všechny konkurenční banky. Jednoprocentní úrok už nestačí ani třetí pozici, ač Air Bank po svém vzniku slibovala klientům, že vždy na některém ze stupňů pro vítěze bude.
Wüstenrot, který se na billboardech snaží nabídku Hello Bank trumfnout úročením 1,6 procenta, při podrobnějším zkoumání v tomto souboji neobstojí. Foto: FAEI.cz

Zřejmě nejvážnějším soupeřem je aktuálně odštěpný závod francouzského konglomerátu BNP Paribas pod názvem Hello Bank! Ta se v Česku etablovala jako úvěrová společnost Cetelem už v roce 1996. Hello Bank ji pak v roce 2017 pohltila.

„Hello bank stejně jako Cetelem se jako obchodní značka mateřské BNP Paribas Personal Finance osvědčila ve Francii, v Itálii, v Belgii, v Rakousku a v dalších evropských zemích,“ stojí na firemním webu.

PSALI JSME:
České domácnosti spoří, ale kvůli sázce na jistotu se ochuzují o kouzlo složeného úročení

Konkrétní čísla

Zatímco Air Bank stále nabízí jednoprocentní úrok do 250 tisíc korun za podmínky pěti plateb kartou, či Equa bank do 200 tisíc při třech platbách kartou, Hello bank přišla s nabídkou úroku ve výši 1,5 procenta u vkladu do 300 tisíc korun bez jakýchkoli dalších podmínek s možností okamžitého výběru, což je dnes už téměř standardní.

Wüstenrot, který se na billboardech snaží nabídku Hello Bank trumfnout úročením 1,6 procenta, při podrobnějším zkoumání v tomto souboji neobstojí. Úroková sazba se skládá ze tří složek (základní úrok, akční úrok a věrnostní bonus), navíc platí jako lákadlo jen pro nové klienty a to ještě jenom do konce února. Věrnostní bonus lze získat jen při termínování části vkladu na 3 až 12 měsíců. Výnos 1,6 procenta banka garantuje jen do konce letošního roku.

PSALI JSME:
Creditas opět zvýšila úroky

Jasné slovo

Banky se dnes očividně snaží. Jejich nabídka je široká, pro některé klienty však málo srozumitelná. Konzervativní český klient dává přednost jasnému slovu: Vysoké úrokové sazbě bez dalších podmínek a omezení. A mít své peníze kdykoli k dispozici. Svědčí o tom předloňské fronty v bance Creditas nebo loňské v Hello Bank.

Absolutní svobodu ohledně nakládání s vlastními penězi se slušným úrokem však českému spořiteli nabízí pouze banka Creditas se sazbou 0,8 procenta do 750 tisíc korun a 1,1 procenta nad tuto částku bez omezení její výše či délky spoření. Zjevně míří na movitější klientelu, zatímco Hello Bank bude zcela jistě vítězit o patro níž.

Na otázky našeho webu ohledně ekonomiky a dalších záměrů odštěpného závodu francouzské banky mluvčí Hello Bank neodpověděla. Takže nezbývá než vyčkat, co přinesou časy budoucí, přesněji řečeno, s jakou odvetou přijde konkurence.

PSALI JSME:
Průměrný Čech je nejbohatší z celé východní Evropy

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nižší zdanění bytů zvýší dostupnost bydlení

Primátoři tří největších českých měst chtějí snížit zdanění bytů. Vedení Prahy v rámci své zákonodárné iniciativy nyní připravuje daňové úpravy, které by snížily DPH na koupi nového bytu ze současných 15 procent na …

Dva z pěti Čechů jsou se svými úsporami spokojeni

Se svými úsporami je v současnosti zcela nebo částečně spokojeno 42 % Čechů. Naopak 27 % je nespokojeno. Průměrná výše měsíčních úspor je 2 720 Kč. Nejvíce lidé ukládají své peníze do penzijního připojištění, na …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Obyvatel sídliště vyhodí ročně 33 kilogramy potravin

Analýza
Češi každoročně vyhodí do popelnic výrazně více potravin, než jsou si ochotni připustit. Dokládá to mimo jiné i aktuální výzkum Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Zjistil, že v koších skončí až 33 kilogramy potravinového odpadu.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru