ČD – Telematika hlásí rekordní tržby i zisk, pandemii navzdory

Polostátní společnost ČD – Telematika zveřejnila své auditované hospodářské výsledky za rok 2021. Tržby z prodeje výrobků, zboží a služeb dosáhly rekordní výše 2 033 milionů korun oproti 1 676 milionům v roce 2020. Meziročně jde o nárůst ve výši 21 procent, a to hlavně zásluhou realizace zakázek na instalaci evropských vlakových zabezpečovacích systémů ETCS.
Polostátní společnost ČD – Telematika i v roce 2021 hospodařila bez dluhu. Ilustrační foto: ČD – Telematika

Zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA), jak firma informovala v tiskové zprávě, dosáhl za rok 2021 hodnoty 205 milionů korun a zisk před zdaněním (EBT) 109,7 milionů korun. Dodejme, že v pandemickém roce 2020 to bylo 66,9 mil. Kč, přičemž plán předpokládal zhruba 71 milionů. Pro úplnost: V roce 2019 činil zisk před zdaněním 73,5 milionů korun.

Lepšího hospodářského výsledku ČD – Telematika dosáhla vlivem mírně odlišné struktury tržeb a úsporami jak variabilních, tak fixních nákladů. V oblasti fixních nákladů se přitom společnost potýkala i s neplánovanými výdaji, uvedla firma, jíž ze 70 procent vlastní státní České dráhy a zbytek od poloviny roku 2018 skupina PPF (O2, CETIN, Telenor).

PSALI JSME:
Obrat i zisk ČD - Telematika v době pandemie nepatrně klesl

Zejména šlo o nájemné za užívání pozemků Českých drah a Správy železnic spojené s časovým posunem zřízení služebností nebo, podobně jako v předchozím roce, o náklady související s dopadem pandemie koronaviru. Pro ČD – Telematiku byl tedy rok 2021 i přes pokračující pandemii velmi úspěšný.

Z obchodního pohledu je jedním ze stěžejních projektů polostátní společnosti pro následujících několik let dodávka mobilní části evropského vlakového zabezpečovače ETCS pro České dráhy a ČD Cargo. ČD – Telematika i v loňském roce hospodařila bez dluhu a udržela své finanční zdraví. Auditovanou výroční zpráva za rok 2021 firma zveřejnění v průběhu května.

PSALI JSME:
ČD - Telematika má nové představenstvo, firmu povede Michal Krapinec

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

KB Pojišťovna meziročně zvýšila zisk

Hospodářský výsledek KB Pojišťovny, která je součástí finanční skupiny Komerční banky, dosáhl za rok 2021 dle českých účetních standardů výše 654,1 milionu korun, informovala pojišťovna v tiskové zprávě. To je o 260 …

České dráhy letos plánují masivní zdražování

České dráhy letos masivně zdraží jízdné. Vyplývá to ze slov jejich generálního ředitele Michala Krapince, která pronesl v rozhovoru pro deník Právo. Novopečený šéf národního dopravce uvádí, že letos kvůli rapidní …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB