ČD – Telematika hlásí rekordní tržby i zisk, pandemii navzdory

Polostátní společnost ČD – Telematika zveřejnila své auditované hospodářské výsledky za rok 2021. Tržby z prodeje výrobků, zboží a služeb dosáhly rekordní výše 2 033 milionů korun oproti 1 676 milionům v roce 2020. Meziročně jde o nárůst ve výši 21 procent, a to hlavně zásluhou realizace zakázek na instalaci evropských vlakových zabezpečovacích systémů ETCS.
Polostátní společnost ČD – Telematika i v roce 2021 hospodařila bez dluhu. Ilustrační foto: ČD – Telematika

Zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA), jak firma informovala v tiskové zprávě, dosáhl za rok 2021 hodnoty 205 milionů korun a zisk před zdaněním (EBT) 109,7 milionů korun. Dodejme, že v pandemickém roce 2020 to bylo 66,9 mil. Kč, přičemž plán předpokládal zhruba 71 milionů. Pro úplnost: V roce 2019 činil zisk před zdaněním 73,5 milionů korun.

Lepšího hospodářského výsledku ČD – Telematika dosáhla vlivem mírně odlišné struktury tržeb a úsporami jak variabilních, tak fixních nákladů. V oblasti fixních nákladů se přitom společnost potýkala i s neplánovanými výdaji, uvedla firma, jíž ze 70 procent vlastní státní České dráhy a zbytek od poloviny roku 2018 skupina PPF (O2, CETIN, Telenor).

PSALI JSME:
Obrat i zisk ČD - Telematika v době pandemie nepatrně klesl

Zejména šlo o nájemné za užívání pozemků Českých drah a Správy železnic spojené s časovým posunem zřízení služebností nebo, podobně jako v předchozím roce, o náklady související s dopadem pandemie koronaviru. Pro ČD – Telematiku byl tedy rok 2021 i přes pokračující pandemii velmi úspěšný.

Z obchodního pohledu je jedním ze stěžejních projektů polostátní společnosti pro následujících několik let dodávka mobilní části evropského vlakového zabezpečovače ETCS pro České dráhy a ČD Cargo. ČD – Telematika i v loňském roce hospodařila bez dluhu a udržela své finanční zdraví. Auditovanou výroční zpráva za rok 2021 firma zveřejnění v průběhu května.

PSALI JSME:
ČD - Telematika má nové představenstvo, firmu povede Michal Krapinec

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Allegro zahájilo konsolidaci Mall Group a WE|DO

E-commerce skupina Allegro zveřejnila své obchodní výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Polské aktivity společnosti, které tvoří největší podíl na celkovém podnikání, zrychlily meziroční růst hrubé hodnoty …

Adidas má v Praze největší prodejnu ve východní Evropě

Outletové centrum v pražských Štěrboholech otevřelo koncem září rozšířenou prodejnu značky Adidas. Jde o její dosud největší obchod v ČR, který je svou plochou současně také největším ve východoevropském regionu, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB