Cena Nadace Vodafone Rafael

Na konferenci INSPO bude 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha předána také Cena Nadace Vodafone Rafael spolu s odměnou 200.000 korun. Ucházet se o toto ocenění za inovativní využití informačních a komunikačních technologií ke zlepšení života lidí se zdravotním postižením bude možné už jen dva týdny.

„Nadace Vodafone podpořila od roku 2010 prostřednictvím grantového programu Technologie pro společnost mimo jiné i 15 technologických řešení, která dodnes zlepšují život lidí s postižením. Většinou se jednalo o podporu v raných fázích projektu. Naopak Cena Nadace Vodafone Rafael oceňuje již osvědčená řešení, nikoli pouhé nápady, byť sebelepší. Podmínkou je, že projekt přináší užitek alespoň půl roku nejméně třem stovkám uživatelů,“ uvádí Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.

V prvním ročníku získala Cenu Rafael Česká asociace paraplegiků – CZEPA za aplikaci VozejkMap. Jde o mapu bezbariérových míst, a to nejen v ČR, na kterou lze přistupovat pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony nebo přes webové rozhraní. Data do ní zadávají a ověřují samotní vozíčkáři.

Vloni byla cena udělena sociálnímu podniku Levebee za aplikaci Včelka, která je osobním trenérem čtení, jenž pomáhá dětem při obtížích se čtením, zejména pak dětem s dyslexií.

Kdo se stane třetím držitelem Ceny Nadace Vodafone Rafael? Mohou to být spolky, obecně prospěšné společnosti, nadace a nadační fondy, ústavy, sociální firmy a dokonce i komerční subjekty, příspěvkové organizace a fyzické osoby, pokud nerealizují projekt jako ziskovou činnost.

Svoji přihlášku však musí stihnout odeslat do 22. února 2017. Podrobnosti o tom, co vše by měla obsahovat, najdou na www.inspo.cz/rafael.

Zdroj: Tisková zpráva

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *