Central Group přichází s novou možností financování, která pomáhá řešit omezenou dostupnost bydlení

Dostupnost bydlení se zejména v Praze výrazně zhoršuje. Ceny bytů rostou v důsledku nedostatečné nabídky na trhu a vysoké poptávky, zároveň se ale zvyšují požadavky centrální banky na vlastní zdroje zájemců o bydlení. Central Group proto přichází s řešením pro ty, kteří dostatek vlastních zdrojů nemají. Nově nabízí KOMBINOVANÉ FINANCOVÁNÍ S HYPOTÉKOU 80 %. Klientům tak stačí pouze 10 procent vlastních zdrojů a zbylých 10 procent si mohou dospořit. Dostupnost nového bydlení se tak pro řadu lidí výrazně zvýší.

Jedním, z důvodů, proč se dostupnost bydlení v Praze neustále zhoršuje, jsou zpřísněná pravidla u hypoték. Od října loňského roku nejprve banky přestaly poskytovat 100procentní hypotéky a od dubna letošního roku je pak možné získat maximálně 90procentní hypotéku. Navíc produkce v pásmu 80 až 90 procent zástavní hodnoty nemovitosti (LTV) může u bank tvořit jen 15 procent z celkového objemu sjednaných hypoték.

Jestliže se tato omezení zkombinují s aktuální situací na pražském trhu, kdy výrazný převis poptávky nad nabídkou žene ceny nahoru, nastává pro řadu rodin neřešitelná situace. Na vlastní bydlení nedosáhnou a platí nájmy, které jsou vyšší, než by byly splátky hypotéky. Zatímco v regionech s vysokou nezaměstnaností a nižšími příjmy mají možná opatření ČNB smysl, v Praze a ve větších městech kvůli vysokým cenám bytů dopadají i na ty, kteří do rizikových skupin nepatří.

Nový finanční produkt Central Group

„Zájemci o vlastní bydlení, kteří nemají naspořeno alespoň 20 procent z ceny bytu, tak v podstatě dostali od ČNB červenou kartu. Aby si mohli pořídit vlastní bydlení v Praze, potřebují u průměrného bytu více než milion korun v hotovosti. A to má z nich jen málokdo. Proto jsme se rozhodli nabídnout řešení ve formě Kombinovaného financování s hypotékou 80 %,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Příklady Kombinovaného financování s hypotékou 80 %
Cena nového bytu         4 000 000 Kč      6 000 000 Kč
10 procent (akontace)   400 000 Kč         600 000 Kč
10 procent v měsíčních splátkách po dobu 3 let              11 111 Kč           16 667 Kč
Splátka 80procentní hypotéky od 4. roku            11 812 Kč           17 718 Kč

Kombinované financování je určeno právě těm, kteří nemají dostatek vlastních zdrojů na 80procentí hypotéční úvěr. Aby mohli službu využít, stačí jim pouze 10 procent hodnoty nemovitosti. 80procentní hypotéku pak začnou splácet až za tři roky. Mezitím si spoří zbývající 10procentní akontaci. Na rozdíl od jiných finančních produktů tak nedochází k souběhu splátek, což pro zájemce znamená nižší finanční zatížení a zároveň je tento způsob financování v souladu s doporučeními ČNB. „Pro klienty je tato forma financování velmi výhodná. Po zaplacení 10procentní zálohy se mohou nastěhovat do nového kvalitního bytu a následně po dobu tří let spořit chybějící vlastní zdroje. Hypotéku pak začnou splácet až od čtvrtého roku, kdy už mají uhrazeno celkem 20 procent vlastních zdrojů,“ upřesnila Tomášková.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Další z rubriky Tiskové zprávy

Hodnocení ČNB českou veřejností

Ve dnech 1. – 8. 2. 2018 STEM provedl pro Českou národní banku průzkum veřejného mínění, který se zaměřil na názory občanů na ČNB. Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let byl na základě kvótního výběru zkoumán kombinací technik PAPI a CAPI. V osobních rozhovorech bylo dotázáno 1028 osob starších 18 let.

Výsledek BNP Paribas Cardif pojišťovny za rok 2017. Výrazné zlepšení výsledků

Loňský kalendářní rok byl pro společnost BNP Paribas Cardif Pojišťovnu velice úspěšný. Čistý zisk pojišťovny v minulém roce zaznamenal nárůst o 26 % oproti roku 2016. V roce 2017 společnost dosáhla čistého zisku 168 milionů Kč oproti 133 milionům v roce 2016. Celkově společnost předepsala pojistné ve výši 2 262 …

Air Products míří na Mars

Spolupráce společnosti Air Products a americké kosmické agentury NASA trvá už neuvěřitelných šedesát let. Ani nejnovější mise NASA k Marsu nazvaná InSight, která odstartovala 5. května z Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii, se nemohla obejít bez významné účasti tohoto chemického koncernu.

Nejčtenější

Ve zkušební době se o důvody výpovědi starat nemusíte

Poradna
Vypadá to, že jste dostali práci snů, ale nakonec se ukáže, že ten sen skončil dřív, než pořádně začal. Vlastně už po pár týdnech, hned ve zkušební době. Ta má sloužit k tomu, aby se zaměstnavatel i zaměstnanec poznali a prakticky kdykoli v jejím průběhu se mohli rozhodnout, zda má smysl ve spolupráci pokračovat.
Rolovat nahoru